Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minimum 11 (inkább 13) éves...

Minimum 11 (inkább 13) éves kutyával mennyit kéne sétálni naponta?

Figyelt kérdés

Tudom, nyilván annyit, amennyit szeretne vagy bír, de most olvastam egy kérdést arról itt, hogy ha sokat megyek vele, akkor azzal meghosszabbíthatom a hátralévő életét.


Most került hozzám. Legalább 7 évet láncon csücsült, majd leadták és 4 évet egy kennelben egy menhelyen.

Terrier keverék, bent nagyon nyugodt, hálás, kivárja a sorát, de kint menne midnenfele.



2021. febr. 22. 14:45
 1/5 alletta ***** válasza:
76%
szerintem eleinte naponta oszd el két negyedórás sétákra. figyeld, hogy bírja, van-e kedve menni. én semmiképp nem vinném egyszerre hosszú távra. ha megoldható de. - du. is sétálnék vele.
2021. febr. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

"sokat megyek vele, akkor azzal meghosszabbíthatom a hátralévő életét."

Nem ettől függ az életének a hossza.

2021. febr. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

Nem ettől függ az élethossz, én az előző kutyámmal 12 éves korában is képes voltam túrázni meg órákat sétálni, ennek ellenére lépdaganata lett és meghalt.


Valóban célszerű eleinte többször kevesebbet sétálni, úgyis látni fogod van-e igénye többre és mennyit bír. Ne egy egésznapos túrával kezdjetek és akkor nem lesz baj.

2021. febr. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Többször keveset. Ne erőltesd, mert a leírtak alapján alapból nem sok izom van rajta és idősödik is. Többet árthatsz a megerőltetéssel, mint használsz. Amit olvastál, azt meg felejtsd el. Az elmúlt 11 év szenvedést nem tudod jóvá tenni számára és sétával nem fog hosszabb életet élni.
2021. febr. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a kutyám igényeihez mérem a sétát, és nincs lefixálva, hogy napi x idő legyen meg. Ha nem akar sétálni, nem erőltetem, ha le van sérülve vagy beteg, akkor csak pisi-kaki, és már megyünk is haza, és még ismerősökkel sem bandázunk olyankor, ha minden oké, akkor meg tudunk menni többet.

Az enyém még csak 3 év körüli, de neki is vannak olyan időszakok, amikor inkább bent döglik, máskor meg 10-20-30km-eket lehet vele menni egyszerre.

10+ éves kutya is lehet energiabomba, meg lusta nyugdíjas is. A kutyád igényeit nézd.

2021. febr. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!