Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan porciózzátok ki a...

Hogyan porciózzátok ki a fagyasztott húst? (barf)

Figyelt kérdés
Ha már alapból fagyasztott húst/csontos húst/belsőséget, stb. veszek nagy kiszerelésben, amit szeretnék szét adagolni a kutyámnak, akkor azt hogy érdemes csinálni? Napi 150-200 grammos csomagokat kellene előkészítenem, de ehhez nem érdemes mondjuk 1 kilós csomagokat kiolvasztani. Más, hogy csinálja?

2021. febr. 22. 17:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem fagyasztottat veszek amit akkor külön zacsiba, dobozokba szedek és utána a fagyóba teszem.
2021. febr. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi, én is így járok el, ha nem fagyasztottat veszek...
2021. febr. 22. 17:37
 3/13 alletta ***** válasza:
18%

mi sem fagyasztottat veszünk. a friss farhátat adagonként lefagyasztjuk.

2-3 napra valót megfőzöm.

2021. febr. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Kiolvasztom, porciózok, aztán a kész adagokat visszafagyasztom. A visszafagyasztástól semmi baja nem lesz, csak az állaga változik meg kicsit.
2021. febr. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
4-es Igen, épp emiatt aggódtam, de akkor ezek szerint nincs miért. Nagyon köszönöm a segítséget!
2021. febr. 22. 18:34
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én hűtőben olvasztom, éppen annyira, hogy porciózható legyen, porciózok és megy a fagyóban. Vagy legalábbis ideális esetben így csinálom, az egész csontosokat nem lehet félig fagyosan porciózni és van, hogy csak addigra jutok el a porciózáshoz, mikor már teljesen kiolvadt, de eddig semmi baja nem lett a kutyának a teljesen kiolvadt és visszafagyasztott hústól sem, pedig elég régóta barfozunk.

Belsőségekre szoktam jobban vigyázni, hogy ne olvadjon ki teljesen, egyrészt mert hamarabb romlanak, másrészt van amelyiket, pl. a tőgyet ezerszer könnyebb félig fagyosan vágni, mert nem folyik szét a kés alatt :D Ugyanígy a tüdő is pillecukor állagú kiolvadva, jobban viszi a kés fagyosan, illetve a zöldpacalnál is figyelek, hogy éppen porciózhatóra olvadjon, azt mindenhogy gusztustalan porciózni, de kiengedve írtó büdös is, fagyasztva nem érzem a szagát :D

Én egyszer barfos csoportban azt olvastam, hogy az a tuti, ha hűtőben olvasztod, nem szobahőmérsékleten, akkor biztonsággal vissza lehet fagyasztani, nem tudom, hogy ez mennyire igaz. Velem olyan is volt már, hogy hirtelen kellett a hús, mert az előző adag már elfogyott és akkor én simán kiolvasztottam a konyhapulton, porcióztam és lefagyasztottam, nem lett semmi baja, se a húsnak, se a kutyának.

2021. febr. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
6-os Köszönöm szépen a részletes választ! Egyébként azt olvastam, hogy azért nem jó, ha szobahőmérsékleten enged ki, mert a baktériumok elszaporodnak.
2021. febr. 22. 18:41
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is olvastam már, hogy a kutya részére vissza lehet fagyasztani a húsokat mégegyszer, tulajdonképpen embernek is csak valami állagromlás-vizesedés miatt nem javasolják vagy mi.

Ettől függetlenül szerintem se olvaszd ki teljesen, a csontosakat is szét lehet szedni meleg vízben, úgy, hogy közben fagyos marad, meg a húst vagy belsőséget is el tudom képzelni, hogy meleg vízbe mártogatott kés elviszi fagyosan is, félfagyosan tuti.

2021. febr. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha fagyasztottan veszem addig olvasztom ki amíg már lehet szeletelni, nagyjából akkorákat vágok amik elegek lehetnek grammra, majd olyan 4-5 napi zacsit (vissza zárható, csak így férek be a fagyaztóba) kirakok majd szépen végig megyek grammonként mindenen konyhamérleg segítségével és így tovább. A zöldpacalt nem hagyom kifagyni, mert iszonyú büdös. Baja nem lesz ha szobahőmérsékleten olvasztod (annyi időt sosincs kint hogy jelentősebb mennyiségű baci elszaporodjon), én általában a fürdőszobába rakom olvasztani kicsit melegebb van. Soha nem romlott meg a hús, persze porciózás után megy vissza a fagyasztóba. De egyébként 3-4 napig eláll a hűtőben.

Olyan 30-31 napra porciózok, olyan 4-5 óra szokott lenni alsó hangon

2021. febr. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat! :)
2021. febr. 22. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!