Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen az "egyemberes" kutya?

Milyen az "egyemberes" kutya?

Figyelt kérdés
2010. aug. 17. 19:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Közeli kapcsolatot alakít ki gazdájával, egyemberes kutya.Mondhatnánk úgy is csak a gazdájára hallgat, neki fogad szót.
2010. aug. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%

Többnyire az agarakra és az uszkárokra mondják hogy egy emberesek, illetve egy gazdások.

Ők azok a kutyák akik a a családból, egy embert választanak ki, nekik engedelmeskednek, hozzájuk ragaszkodnak leginkább.


18/L

2010. aug. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mudi, pumi, border collie stb sztem a juhászkutyákra is nagyon igaz. Egy emberrel kell együtt dolgoznia, akire felnéz, megbízik benne és elismeri felsőbbrendűnek.

Általában lesi minden "kívánságát" a gazdinak és azonnal teljesíti. Mindig rá kell figyelni, le kell foglalni szellemileg és fizikailag is.

Az tuti h ezeket a kutyákat sosem lehetne elhagyni vagy elcsábítani a gazditól :)

2010. aug. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem spánielem van, ő is ilyen. Szereti az embereket, játszik a párommal, de a "parancsokat" csak nekem csinálja meg, ha ketten hívjuk, hozzám jön.
2010. aug. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat=))
2010. aug. 17. 20:56
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
én az agarakat nem tartom "egyemberes" kutyának.Az egyik rokonomnak van egy afghan agara, és bárkire hallgat. Az uszkár viszont tényleg nem könnyű eset :))
2010. aug. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Norczy ***** válasza:
100%
másképp: ők azok a kutyák akik az első "szerelem után" nem tudnak mással élni vagy csak problémásan. Nekem chow-chow van és ő pl. nem bír ki nélülem 2 napot, ha addig nem lát már nem eszik, direkt a rossz formáját hozza(megszökik, nem hall senkit meg ilyenek)de amint viszont lát újra tökéletesen viselkedik. nah ez a természet jellemző az egygazdásokra, at ő lelkükkel nem lehet a leginkább packázni! Mert képesek és belehalnak a bánatba!
2010. aug. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
értem ,akkor az én kutyám nem egyemberes kutya, mert a bátyámra is hallgat, és őrá jobban, pedig én vagyok vele többet. Ezt hogyan tudom meg változtatni?
2010. aug. 18. 07:18
 9/12 Norczy ***** válasza:
ezen nagyon nem lehet változtatni, ezek a dolgok szerintem genetikailag vannak bennük. Meg annyira nem is praktikus pont azokért a dolgokért amit leírtam. Persze egyfelől jó hogy te vagy az Isten számukra ,de rengeteg hátrányod is lehet belőle.
2010. aug. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Norczy ***** válasza:
de milyen fajta kutya ő? (vagy ha keverék lehet tudni milyen keverék?) Mert ez is számít, sokat.
2010. aug. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!