Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A gyk-s kutyatartókat figyelme...

A gyk-s kutyatartókat figyelmen kívül hagyva, az átlag magyar mennyit költhet a kutyájára?

Figyelt kérdés

Itt ugyebár mindenki többszázezres fajsztiszta kutyát vásárol legmenőbb kenelekből VAGY menhelyről kihozott kutyámajom színvonalú kutyát. Nincs átmenet... Párszáz választ elolvasva az jött le, hogy itt egy átlagos méretű kutyára 30-40ezer forintnyit költenek átlagosan/hó.


Vissza a realitásokhoz. Szerintetek az átlag magyar kutyatartó, aki jó esetben ingyen kap egy kutyát, vagy jófogásról vesz egy kutyát 30-100ezer ft összeg között, mennyit költhet a kutyájára?



2021. febr. 25. 15:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
78%

A szomszéd 5 ezer körül költ a "rotijára". Kap egy zsákkal a legolcsóbb Sparos tápból, mellé maradékot. Ennyi. Oltást évek óta nem kapott mert nem bírják pórázon vinni, mert rángat. A macskájuk is a legolcsóbb 100 Ft-os konzervet kapja. Mondjuk arra többet költenek mert szegény sokszor náthás.


Nekünk nincs kutyánk. A macskánk száraz kajája 6-7000Ft/2.5 kg. Mellé konzerv kb 300Ft/100g. 5 hetente kap Stronghold élősködő elleni cseppet (2700Ft) és éves oltása 5000Ft. Nem tudom havonta mennyire jön ki.

2021. febr. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
93%
Itt aki válaszol a kérdésedre, mindenki a saját tapasztalatát írja le, azaz gyk-s kutyatartó...ha őket figyelmen kívül akarod hagyni, akkor nem kell feltenni a kérdést.
2021. febr. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az emberek többsége nem költ ilyen sokat a kutyájára, mint itt. Ide eleve azok járnak, akiket érdekel a tartású. Rengeteg kutyában nincs chip, nincs ivartalanítva... Sokan vesznek tudatlanul is rossz minőségű tápot, elhozzák szapitól, mert nem tudják, hogy mi zajlik a háttérben, amikor az első kutyájukat veszik. Megunják, kidobják, stb.


Sokaknak pénze sincs szerintem rá, vagyis nekem ne mondja senki, hogy a városban a nyugdíjasoknál fajtatiszta csivava van, miközben 2000 Ft közösköltség emelésen hetekig megy a hiszti. Azt a sok ideggyenge állatot elnézve nincsenek túl nagy reményeim, hogy nem szapis minimum a fele és valóban nevelik őket. A hàzunkban van egy vizsla, ami vicsorog rám a liftben és a gazdája szerint ez az én hibám.


Szerintem az országos átlag évi egy veszettség oltás, valami közepes árfekvésű táp + egy kis moslék.

2021. febr. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
73%
Egy kutya aki önzetlenül tudja szeretni a gazdáját,és a leghűségesebb társa tud lenni,többet ér a világ összes pénzénél.
2021. febr. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
88%

Én csak kezdetben költöttem sokat a kutyára, mert akkor megvettem olyan dolgokat is, amiket nem kell mindig/gyakran (tálak, fekhely, szobakennel, pár játék, első adag kutyakaja, pórázt, hámot kaptam hozzá, de a hámot hamar cserélni kellett, mert az egyik csat eltört, az adomány a fajtamentésnek a kutyáért). De ezek a költségek azóta csökkentek, illetve van, amit átterveztem.

Évente egyszer kap oltást, kombinált + veszettség elleni, 9000Ft, ez egyszeri költség.

Nexgard Spectra féreghajtót kap, ezt most már 3 havonta veszem, 3 havi adag az ő méretében a mi állatorvosunknál kb. 12.000Ft (felkerekítettem, néhány 100Ft-tal kevesebb). Korábban havonta vettem, de így nekem is jobb, hogy ritkábban is kell menni, meg egyben veszek egy dobozzal, nem tartom fel a sort arra a pár percre sem, illetve én is időt nyerek, mert van, amikor nagyon sokat kell várni, ha épp nincs szerencsém, mert pl. sürgős műtét van.

9kg-os keverék kutyám van, nem eszik sokat, kb. 1000Ft/kg körüli tápból kb. 120-150g a napi adagja, amivel jó formában van, és amit meg is eszik. Ha felszorozzuk, kb. 4500-5000Ft egy havi táp adag.

Játékot ritkán veszek, néha megveszek valamit, ami megtetszik, de van, ami a kutyának nem tetszik, vagy néha tetszik neki, néha nem. De ez pár 100-5000Ft között mozog, és alkalmi kiadás.

Mivel hidegben fázós, van ruhája, de abból is csak alkalmanként veszek újat, és az ő méretében még nem is csillagászati az ár. Pár 1000Ft-ért már van jó.

Hám, nyakörv, póráz ez is alkalmi kiadás, most egy darabig biztos nem kell, az is pár 1000Ft, de nem havonta.

Van láthatósági mellénye több, hogy legyen váltás, meg van, ami ruha nélkül jó, és van, ami alá kabát is fér, ha hidegebb van. A legolcsóbb 800Ft volt, a legdrágább kb. 1500Ft, egy darabig ebből sem kell új.

Jutalomfalat változó, azt cserélgetem attól függően mire kell, a legolcsóbbak 200-500Ft között mozognak, alkalmanként kap csemegének drágábbat, 1500Ft körülit. Ha nagyon újdonságot tanulunk, akkor viszont sajtot, szalámit, sonkát használok, mert azok a leginkább ellenálhatatlanok számára. De ezeket elsősorban magamnak veszem, szóval akkor is megvenném, ha nem lenne kutyám.

2021. febr. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
10 kg-os westie kutya évi 120 ezer, havi 10 ezer.
2021. febr. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Mindennel együtt olyan 30.000 talán. Táp. Vitamin, fereghajtás, bolha kullancs elleni, jutifalatok.

Az elején volt több, ugye kellett tál (nem holmi műanyag amit megeszik), házikó, hám, hám (az elsőt kinőtte), hám (mert az előzőt meg szétrágta) póráz, játékok stb. Új játékot mindig kap azért:)

2021. febr. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is valahol 15-20 között lehet az országos átlag, mert van aki ingyen hazaviszi, kicseszi a kertbe és moslékkal eteti (0 ft ráfordítás), valaki meg prémium eledelt vesz neki, étrendkiegészítőket, hordja suliba, kozmetikushoz, kiállításra, akármi és passz, százezreket költ rá.


Egyébként keresőbe beírtam, hogy "mennyit költenek a kutyájukra a magyarok" és több találatot is kaptam gyakorin kívüli oldalakról, megnézhetted volna te is ott. Így kissé provokáció-szagú. :D

2021. febr. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Azt is figyelembe lehet venni, ha valaki havi 30 ezret költ a kutyájára, akkor lehet, hogy ő nem költ másra.


Sokan elköltenek havi 30 ezret, olyan dolgokra amire nincs szükségük pl.: új telefon, új ruha, étterem (nem most).


Valaki erre költ , valaki arra. Lehet reális az összeg.

2021. febr. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem kötök sokat a kutyákra. Havi egy zsák táp, oltások, bolhanyakörv, néha iskola.

Z kutyára kétszer költöttem sokat:

Amikor elcsent és megevett mérgező anyagot és az élete utolsó napján (volt egy minimális esély, hogy "össze lehet rakni"). Mindkétszer lenullázta a családi tartalékot.

C kutyát egyszer kellet műteni (daganat a nyakában egy éren), akkor egy váratlan munka fedezte a kiadást.

Én rendszeresen nem költök sokat az állatokra, de ha segítségre van szükségük, akkor csak azt nézem, hogy ki tudom-e fizetni.

2021. okt. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!