Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Húz,mint az állat a kutyám.Hog...

Húz,mint az állat a kutyám.Hogyan tudnám leszoktatni erről?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Adott egy 5 hónapos jelenleg majdnem 20kg-os, amerikai pitbull kutya. A séta kész katasztrófa nálunk. Városban élünk, és ahogy környéken sétálunk, húz mint az őrült. Meg imád minden embert,ami nem gond csak séta közben erőszakkal,oda akar menni,meg ugrál fel rájuk,röptében kell elkapni. Próbáltam ,hogy megálltam vele,és szavakkal fegyelmeztem. Egy pár másodpercig nem húz akkor,de aztán megint. Aztán próbáltam jutalom falattal ha nem húzott, és lecseszést ha igen. jelenleg még elbírok vele meg tudom tartani. De 5hónapos, későbbiekben ebből gond lesz ha ez nem változik,főleg nőként. A fojtó, vagy a szöges fojtó segítene ebben? vagy 5hónaposan még nem kéne? Illetve egyenlőre sima nyakörve van.És séta közben egy idő után fullad a kutya ,meg vörös a szeme ,gondolom a húzás miatt. Jó lenne egy tapasztabb személytől tanácsok,aki ért a pitbull fajtához. kutyasuli most nem lehetséges jelenleg.

2021. febr. 25. 17:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
21%
Azért húz mint az állat,mivel ő egy állat. :)
2021. febr. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ez igazán hasznos válasz,köszönöm. Eddig ez eszembe se jutott.
2021. febr. 25. 18:08
 3/15 anonim ***** válasza:
18%
2.:Szívesen! :)
2021. febr. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
22%
#1 ez állati :D
2021. febr. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Állatian pojjénos ,de szerintem nagyon nem ez a lényege a kérdésemnek.
2021. febr. 25. 18:18
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

Nekem egy ~80 kilogrammos közepázsiai kutyám van, én férfiként 82 kg vagyok.


Minden nevelés kérdése.

Persze te városban nem tudod úgy nevelni, mint én vidéken. Lehet sokaknak nem tetszik a módszerem ezért egy másikat mondok neked.


Ha húz a kutya meg kell állni addig, amíg be nem fejezi. És ezt addig ismételjük amíg húz. Közben szidhatod is, de ne kedvesen. A kutya érzi hogy szólsz rá.


Én konkrétan a fiatalkorában mikor kisebb volt 40-50 kiló földhöz nyomtam a fejét, a nyakbőrénél fogva, ha rosszalkodott. Agresszív megoldásnak tűnik, de ha nincs megnevelve egy 80 kilós kutyus, akkor akár börtönbe is juttathatja a gazdit..

2021. febr. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%

A fojtók nem segítenek ezen, a kiképzés igen.


A sétát tartom az egyik legnehezebb dolognak amit meg kell nekik tanítani, hiszen mindig, minden körülmények között rád kell figyelnie valamilyen szinten...


Kutyasuli/kiképző, mert ez egy hosszú folyamat, ha már itt elakadtál. :)


Addig is, séta előtt fáraszd le fizikálisan & mentálisan. Gyakorolj fókuszgyakorlatokat vele. Pórázfegyelem (+ leash pressure technika). Vagy a megfordulós módszer. Mindig jutalmazd, ha rád néz, nem ciki jutalomfalatot hordani magadnál! :)

2021. febr. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
29%
Annyit hozzátennék, nem vagyok fojtóellenes, a kiképzéseken az én kutyám is láncot hord, mert egyszerűbb a kommunikáció vele. Meg kell tanulni használni. A szögest is.
2021. febr. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%

Sok sok türelem kell hozzá. Próbálj meg előtte játszani vele, hogy faradtan induljatok neki a sétának. Nálunk a sima juti fali nem használt virslit vagy valami ízletesebbet.

Gyakorolj vele az udvaron vagy a lakasban. Tedd porazra,ultesd magad melle es vezenyszora induljatok. Amit elkezd huzni akkor vissza a kiindulasi pontra. Ujra es ujra,amig fel nem fogja. Dicséretet pedig bőven osztogasd neki,mert ezzel fogja összekapcsolni.

Ne próbálkozz folytoval csak ugy mert abban is huzni fog es meg jobban fulladni. Ha nagyon muszáj vegyel szajszijjat, ahol a szaja ala csatolod fel a porazt. Abban egyáltalán nem tud húzni.

2021. febr. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
Mennyit foglalkozol vele? (Séta, játék, mentális fárasztás, szocializáció stb.)
2021. febr. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!