Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyves cifra mudi kb...

Törzskönyves cifra mudi kb mennyibe kerül? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam olcsó fajtának számít, mert magyar. 100 ezer ft alatt lehetséges kölyköt találni?

2021. febr. 25. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Kevésbé ismert kennelből, belföldre igen.
2021. febr. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%

Mi a szándék a kutyussal? Miért ragaszkodsz a törzskönyvhöz?

Kiállítások, tenyésztés, vagy szimplán csak ismerni akarod az őseit, érdekelnek a "felmenői"?

2021. febr. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Második, mert fajtatiszta kutyát szeretne, ez esetben mudit.

Kérdező, általában tényleg olcsóbb fajtának számít, de sok függ a kenneltől, a szülők eredményeitől, képességeitől. Ha írsz egy normális bemutatkozást, elmondod miért érdekel a fajta, biztosan kapsz választ a kérdésedre :)

2021. febr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%

#3 !

Azért kérdeztem azt, amit, mert akár aranykoszorús mestertenyészetekből is adnak ki kutyát tkv. nélkül, ha jelzi a vevő, hogy nem veti fel a pénz, viszont semmi olyan szándéka a kutyussal, amihez muszáj lesz a tkv. megléte.

Neves tenyésztők is pont jól megértik, ha egy kutya házikedvenc lesz, nem olyan kutyus, akit a fél világon CACIBról CACIBra akar végigvinni a gazdi, vagy tenyészteni vele.

Az egyik fekete mudim pl. aranykoszorús mestertenyészetből, agyongyőztes CAC-CACIB, meg mittudomén, még milyen fajtagyőztes díjakkal rendelkező felmenőkkel. De mivel előre jeleztem, hogy számomra a kutyus orvosi könyve a fontos, tkv. nélkül is kiválóan elleszünk, így a MEOE-től való tkv. ára nem nyomta meg a vételárat. Hoppácska! Hát így.

Kedves kérdező! Biztosan találsz olyat, aki még tippet is tud adni, kinél érdemes keresned, melyik kennelek a leginkább megbízhatóak cifra színben. Ha "csak házikedvenc lesz a kutyus, kis utánajárással biztosan találsz több olyan helyet, ahol rád vár egy egészséges cifra mudika, 100ezer alatt.

2021. febr. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
A torzskonyv ara gyakorlatilag 5-7 ezer forint, ez az a plusz osszeg, amit nem tudtal kifizetni? Hoppacska :)
2021. febr. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%

Jajj te, nem lehetsz ennyire beszűkült látókörű! :)

Ha mindebből a "mocskos anyagiakat" érzékelted csupán, akkor a hiba nem ám az én készülékemben!

Az akkor 74.700 Ft rokkantnyugdíj mellett, amire betegen és egyedül van az ember gyereke, hidd el, minden fillér helyét megtalálja az ember!

Hát ha még azt is időben tudtad volna, hogy két részletben fizethettem! :)

Undorító és megbocsáthatalan emberség, ugye? Totál hihetetlen és megbotránkoztató gesztus abban az érában, amikor pl. egy valamire való mobilkütyüre 250 ezer alatt talán nincs is, és a pénz az isten, ugye?

Amikor (szerinted csupán) 3, ajtóhoz hozott pizza áránál is is kisebb összegről van szó? Skandalum!

Sokak számára fel nem érhető, és elfogadhatatlan, ha valaki temetés után, vagy pl. vízóra csere előtt már nem rühell beballagni a segélyért, de helyzete ellenére is naprakész pl. a sárga csekkek világában? Hasonló anyagi helyzetben élő szomszédaim pl. ezen a brutális traumán képtelenek túltenni magukat, sőt azt is meg kellett érnem, hogy irigyelnek! Megdöbbentem, mikor észrevettem az epeömlést, amiért nem bankhitelekben úszom és nem csöngetek náluk kanálka sóért, 20 deka lisztért és mégsem a küszüböt rágjuk.

Elkeserítő, hogy azok a reklámok nélkül levegőt venni se képes konzumidióták, fogyasztói társadalom birkáiként létező emberek nagy része is előbb találna kiutat abban, ha valakit egy kanál vízbe fojhatna, akik gyermekkorukban sokkal nagyobb szükséget szenvedtek, mint én, Nemhogy szépen rendet tennének, kevésbé lenne ficamos az értékítéletük.

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__tarsk..

Nyugodj meg, attól megnyuxol! Ne acsarogj: én változatlanul itt leszek holnap is és gyere, bátran csöngess be, ha szükséged van pl. valami ebédhez szükséges alapanyagra! Adok szívesen és még a kutya se fog megmorogni! :)


Milli pusza, legyen mindig derűs napotok, testi-lelki egészségetek !

No, mi megyünk, járunk egyet :)

2021. febr. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
Én 120ezerről tudok egy jó kennelből.
2021. febr. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kisebb kennelekbol mar 70ert is lehet kapni.


Én 140ért vettem kiállítási minőségű kant, akinek megtartotta a kennel a fedeztetési jogát.


Szóval hobbira simán tudsz venni 100 alatt.

2021. márc. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!