Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtatiszta doberman mennyivel...

Fajtatiszta doberman mennyivel valószínűbben lesz beteg mint valami keverék?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy dobit, de nyilván sokba kerül megvenni is, meg utána elvileg a fajtiszta kutya hamarabb betegszik meg.


(Eddig mindig csak örökbefogadott, keverék kutyánk volt)



2021. febr. 25. 22:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem a fajtiszta fogja megadni a “védelmet” a betegségek elől. Hanem a szülők szűrései. Lehet neked fajtiszta kutyád, hogyha a felmenői beteg gént hordoznak. Tehát a legfontosabbak a szűrések. Egy tenyésztő szinte mindenre szűri a kutyáit, tehát ezzel nem hiszem hogy gond lesz.

Ezt nem tudom hol hallottad, hogy a fajtatiszta kutyák hamarabb betegednek meg, de persze abból a szempontból lehet benne igazság hogy nagy a túltenyésztettség egy adott divat fajta körében. De emelett ott van hogy a keverék kutyusoknak meg szinte biztos hogy nem tudod a felmenőit visszakeresni, és ezáltal nem lehet őket 100%ig szűrni.

2021. febr. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

Igen,sok a genetikai hulladek tenyesztett kutya meg a ketrecben tartott,akinek nem koranak megfelelo a melyizomzata.


A szerzodesbe vedd bele,h dp,stb szuresei negativok a szuloknek es a kutyanak. Ha ilyennel kezelni v muteni kell,akkor a tenyeszto allja az osszes koltseget.

2021. febr. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan fajták, amik hajlamosak a betegségekre (pl francia bules), de a dobi nem ilyen, semmi baja sem lesz. :)
2021. febr. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
51%

A kutyatartasban nem a vetelar a legrdagabb tetel. Ezzel a kutyaval dolgozni kell, kutyasuli, kepzesek, alapvetoek. Ezt ki tudod fizetni? A kajarol meg nem is beszelve, fontos a jo minosegu etel, es nyilvanvaloan nem is annyit fog enni, mint az 5 kilos fifike.

Nem beteges fajta egyebkent akkor, ha tenyesztotol veszed.

2021. febr. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Még nem tudom kitudom-e, mert nem tudom mennyibe kerül.

Másrészt nem tudom pontosan mennyit fogok keresni egyetem után.


(Nyáron végzek a sulival)


Tudnál írni az árakról picit?

2021. febr. 25. 23:50
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy kölyök 200 ezernél kezdődik és nem hasznosítják olyan jól a kaját, mint pl egy kuvasz, így az is húzós tud lenni, 20-30 ezer havonta simán elmegy.

A suli ára nagyon változó, 2-4 ezer ft körül mozognak az alkalmak, sok helyen csak tanfolyamos rendszer van.

Az élősködők elleni védekezés még, ami drága, kb 5 ezer ft havonta.

2021. febr. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Kutyasuli hány alkalom lesz várhatóan?
2021. febr. 26. 09:37
 8/16 anonim ***** válasza:

Kerdezo, eloszor szerintem teremts magadnak egzisztenciat, aztan gondolkodj kutyaban. Legyen biztos munkad, lakhatasod, kicsit razodj bele az uj eletedbe, stb.

Igy nem lehet kutyat tartani, hogy minden egyes fillert szamolgatni kell, mert mi van, ha bejon egy betegseg, mergezes, akarmi, aztan hirtelen ott kene hagyni az allatorvosnal 100-200 ezer forintot? Mibol oldod akkor meg? Legyen felretett penzed is az ilyen esetekre, mert sose lehet tudni.

Egyaltalan most hol laksz? Szuleidnel? Ott is maradhatsz orokre? Csak mert egy nagytestu kutyaval szinte lehetetlen alberletet talalni, tudom, mert en ugyan csak macskaval koltoztem, de az is iszonyu szenvedes volt, mire talaltam egy lakast, ahova vihettem a macskat.

2021. febr. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Most egy külföldi egyetem kolijában bérlek egy szobát. Utána itt fogok albérletbe menni a nyáron.


Tartalékban van 28 ezer euróm most. (10 m Ft)

Az elég kezdésnek, nem?

2021. febr. 26. 10:14
 10/16 anonim ***** válasza:

Eleg :DD

Csak azt nem ertem, hogy akkor miert a magyar arakrol erdeklodsz, mert termeszetesen az nem relevans szamodra :)

2021. febr. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!