Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól érdemes/ajánlott egy...

Mikortól érdemes/ajánlott egy kölyökkutyát iskolába vinni?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hetes németjuhászunk. Mi az a legkorábbi vagy legideálisabb időpont, amikortól jó iskolába vinni? Leginkább alap engedelmességre szeretnénk tanítani, komolyabb "kiképzésre" nem lenne szükség.

Hozzáértők válaszát várom :-)

Köszönöm!


2010. aug. 17. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Miután már meg van az összes oltása, viheted! (3 hónapos kortól)
2010. aug. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Én úgy tudom, hogy 7 hónapos kor alatt nem lehet vinni. Bár nem vagyok benne biztos.
2010. aug. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Mikortól érdemes egy gyereket iskolába vinni, hogy jól nevelet legyen?

A kölyök kutya nevelését nem az iskolába kell elkezdeni. Azt otthon kell, napi rendszereséggel. Tucatnyi könyv, írás szól erről.

A kutyaiskola eredeti funkciója a speciális feladatokra való képzés. Nem javító-nevelő, de sok segítőkész kutyással találkozhatsz ott, aki tanácsot ad NEKED ha elakadsz a nevelésben.

2010. aug. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
első válaszoló vagyok; 3 hónapos kortól 7 hónapos korig vihetedkutyaoviba, ott az alap engedelmességet tanuljátok meg, ill. szocializáljátok a kutyusodat. ha még nem volt kutyád, mindenképpen menjetek el. :)
2010. aug. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves 6:49-es! Köszönöm a kioktatást, nem erre voltam kiváncsi. Tudom, hogy a legalapvetőbb dolgokat már itthon is el kell kezdeni tanítani a kutyusnak. Nyilván én sem arra gondolok, hogy mondjuk 7 hónapos koráig egy pincében tartom és majd a kutyaiskolában megnevelik :-(

Komolyan hajnalok-hajnalán nem tudsz normális hangnemben írni? Rosszul alhattál.

Komolyan mondom ezen az oldalon már nem lehet olyan körültekintően, normálisan kérdezni, hogy egy-egy nagyokos, kötekedő ne jöjjön :-(((


A többieknek természetesen köszönöm!

2010. aug. 18. 14:24
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja mégegy: gondolom te az életben is inkább ez a kioktató típus vagy, nem az, akit segítőkész kutyásnak titulálsz...
2010. aug. 18. 14:25
 7/7 anonim ***** válasza:

"Leginkább alap engedelmességre szeretnénk tanítani, komolyabb "kiképzésre" nem lenne szükség."


Az alap engedelmességre tanítás is kiképzés. Arra képzed a kutyát, hogy vezényszavakra cselekedjen, akkor és úgy ahogyan te szeretnéd.

2011. jan. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!