Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól hagyható kint éjszaká...

Mikortól hagyható kint éjszakára a kiskutya?

Figyelt kérdés
Nemrég örökbefogadtunk egy most 3 hónapos labrador-vizsla keverék kutyust. Napközben kint vagyunk végig, nagyon szép az idő és a kutyus is imád napozni. Éjszakára eddig bent volt a házban, mivel pici, de lassan szeretnénk kiszoktatni, mivel alapvetően kinti kutyus lesz. Szigetelt kutyaháza van, amit szalmával és pokróccal béleltünk ki. Itt a március és egész kellemes idők lesznek már esténként. Természetesen a mínuszokban, fagyban mindig be lesz engedve, ez nem is kérdés,nem szeretnénk, ha szenvedne, hiszen szeretjük. Viszont ezeken a kellemesebb (közelgő) tavaszi estéken szerintetek kint lehetne már? Még csak szoktatni próbáljuk, ezért megfigyelnénk a helyzetet, szóval nem kicsuknánk és oda se figyelnénk. Vannak valami tippetek?
2021. febr. 26. 10:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Olyan március-április környékén már kint hagyhatjátok, amint meglesz a stabil 10+ fok.
2021. febr. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Nagyban függ a bundája minőségétől.

Én a kuvasz-szetter keverékemet csak júniustól altattam kinn, akkor volt 4 hónapos.

Aztán valamikor októbertől megint benn aludt, mondván, hogy a téli félévben benn fog aludni, és mivel semmi gond nincs vele, már 4. éve télen-nyáron benn alszik:)

2021. febr. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Hat nem tudom. Kibirna valoszinuleg mar most kint, azonban meg annyira picike, biztosan felelmetes lenne neki kint egyedul. Plusz pont ez a ket fajta nagyon igenyli az ember tarsasagat, inkabb szeretnek a kozelukben maradni. Nekem vizslam volt, rovid szore miatt kinti-bentikent indult, azonban csak ugy egyedul kint utalt lenni. Amint hazajottunk a setabol,vagy bejottem a kertbol, mar jott is be velem, mindegy volt, hogy tel vagy nyar :D
2021. febr. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
nagyon kicsi még, kegyetlenség volna vele.
2021. febr. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%
Miért akarsz egy rövid szőrű kutyát kinti kutyaként tartani? Ha kinti kutyát akarsz, miért nem nagy bundás kutyát választottál?
2021. febr. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
Nem sok évig fog élni a kihelyezett rövid szőrű, de ezt szenvedve éli majd.
2021. febr. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%
A kutyatartást vizsgához kellene kötni. Van-e elég esze a gazdának ahhoz, hogy megmaradjon mellette a kutya egészségesen. De akinek annyi agya nincs, hogy nem bundás kutyát kinn tartana, annak még gyereket sem engedélyeznék.
2021. febr. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%
Őszintén szólva ilyen kutyust semmikortól nem raknék ki éjszakára. Inkább más fajtát választottam volna, ha mindenképp ki akarom csukni kintre....
2021. febr. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%
Egyébként egy labrador-vizsla keveréknél nem csak a rövid szőr miatt problémás, ha kicsukják. Mindkét fajta kötődik az emberhez. Mindkettő vadászkutya eredetileg, jelenleg a labradorokat vakvezetőnek is alkalmazzák, és egyik vakvezetőt sem csukják ki a házból a vak gazdáik. Aki kinti kutyát akar, ne olyan kutyát válasszon, ami arra lett tenyésztve, hogy az emberrel dolgozzon, hanem valami önállóbb fajtát hidegtűrő bundával.
2021. febr. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem kínozni akarom és szinte az egész napot vele töltöm. Mint mondtam nagy hidegben sosem raknám ki és ilyen picinek sem, csak a vélemények és a tippek érdekeltek. Én is csak melegebb időben hagynám őt kint. Köszönöm a normális és őszinte véleményeket :) Kedves 7-es szerintem kicsit túlgondolod.
2021. febr. 26. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!