Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire gyakori az, hogy egy...

Mennyire gyakori az, hogy egy fiú kutya nagyot ugrik és megfordul a gyomra? És mi az oka ennek?

Figyelt kérdés

2021. febr. 26. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyomorcsavarodásra gondolsz?
2021. febr. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
akkor fordul meg a kutyák gyomra ha mély a mellkasuk és nagytestűek. Ebben az esetben is ha telve van a gyomruk és ugrálnak vagy hemperegnek. Tehát a súly hatására csavarodik egyet a gyomor. Nem gyakori, de ha mégis előfordul akkor elég halálos, hamar kell reagálni. Megelőzni is lehet azonban gyomorfelvarrással. Ilyenkor a gyomor egyik oldalát a hasfalhoz varrják.
2021. febr. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Jóllakottan nem kell ugráltatni a kutyát.Ennyi.Akkor pihizzen inkább.
2021. febr. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%
Most komolyan van ilyen? Még sose hallottam róla
2021. febr. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos, az utóbbi időben egyre több eset van. Nem értem én sem, mert minden szakkönyv, internet tele van vele (mármint hogy ne ugráltassák, ne mozgassák ezeket a kutyákat evés után. Vizsláknál különösen gyakori, de ismerősöm német juhásza is emiatt pusztult el. Nekem is német juhászom van, és még a tenyésztője is mondta anno, hogy etetés után sose mozgassuk. Épp ezért reggel 6-kor etetem, és csak 10-kor megyünk sétálni, labdázni, stb, este meg 7-8 körül kap, ami után bejön, és alszik a matracán.
2021. febr. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
15%
el kell altatni
2021. febr. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
De miért úgy van feltéve a kérdés, hogy FIÚ kutya? Vagyis kan? A lány kutyának is megfordul a gyomra! Vagyis a szukának. Természetesen.
2021. febr. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
45%
Az 5.válaszoló szépen leírta.Van mit tanulni tőle.Ha figyelünk a kutyánk ellátására, akkor elkerülhető a bélcsavarodás, ami végzetes lehet számára.
2021. febr. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!