Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agaraknak valóban elég napi...

Agaraknak valóban elég napi fél óra intenzív mozgás és utána kanapékutyák? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Pl 30p szabadon futás és 1,5-2 óra séta elég lenne egy whippetnek?

2021. febr. 28. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Volt whippetem, illetve egy agár keverékem is. Napi 3x vittem őket sétálni reggel 1 óra délután 1,5-2 óra (itt játszottunk) este 1-2 óra (itt nagyon sokat rohantak a többi kutyával). De az igaz ha egyszer kifutják magukat kb 30-60 perc utánna 18 óra megfeszített alvás a program. Minél ingergazdagabb a séta, illetve minőségi az időtöltés annál gyorsabban fáradnak. Szóval ha kicsapod 30 percre a mezőre hogy nosza buksi menj fuss az nem lesz elég neki
2021. febr. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jah, nem úgy értettem. Hanem más kutyákkal játszhat, futhat, kitombolhatja magát abba a fél órába. Utána már nem hagynám felgyorsulni, mert hazafelé már nem lenne biztonságos. Séta, szaglászás, tanítás a többi része. Hétvégén kirándulnék vele.
2021. febr. 28. 17:14
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha folyamatosan rohan akkor elég lehet neki :)
2021. febr. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

Az agarak vadászkutyák, ha éppen vadásznak velük, a hajtás elléggé intenzív tevékenység számukra, hogy lefáradjanak. Ők nem csak fárasztják a vadat, hanem meg is ölik. Ezért is probléma az agaras orvvadászat.

A lényeg, hogy az intenzív fárasztásból nem kell sok, de a passzív sétálgatás, ami egy nem aktív kutyának megfelelő, nem feltétlenül lesz elég egy agárnak, hogy elfáradjon.

Ahol élek, van egy fazon, neki két mentett agara van, ők viszonylag nyugodt kutyák. Van egy pár egy whippettel, ők csak hagyják szaladgálni a kutyát, de sose láttam, hogy intenzíven foglalkoznának vele, okozott is már gondot másoknak, mert szegény kutya lerohan a nagy szaladgálásban más kutyákat, mert jobb ötlete nincs. Ismerek olyat is, akinek whippet és border collie keveréke van, ő flyballra jár a kutyával. Ezeken kívül mostanában lett valakinek egy kölyök agara, ő még nagyon kölyök, még intenzíven terhelni nem lehet.

2021. febr. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
16%

Én 5 perc alatt lerendezem a mozgásigényét. 8 éves (magyar-angol) Ha van segítség akkor 2-3 db 200-300 méter sprint, ha nincs akkor marad a peca. Séta mostanában ritkán van, egyre több a homoszexuális vadász akik csak állandóan kötekedni tudnak. Inkább biciklin, 10 perc galopp bőven sok. persze ezeket szigorúan csak kaja után minimum 2 óra elteltével egy kis játékos bemelegítővel. Persze le lehet fárasztani más kutyákkal is, de ott tényleg kell a 30-40 perc, ott csak max 60%-on pörög (játszik). Agyilag se nehéz lefárasztani 10 perc többet kivesz, mit egy 500m sprint

Az Agár maradjon vadászkutya, minden másra ott van a többi kutyafajta

2021. márc. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!