Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig a pontig a kutyatartó...

Meddig a pontig a kutyatartó felelőssége az hogy a kutyája után az ürüléktől megszabaduljon?

Figyelt kérdés

Gondolok itt főként azokra a kertvárosi, mezei, erdei esetekre, ahol akár 1-2 órát is tud úgy sétálni az ember hogy ne találjon kukát. Ha egy ilyen séta 10. percében ürít egyet a kutya, akkor a séta hátralévő részében mit lehet csinálni a meleg, illatos zacsival? Kidobni nem lehet, zsebre csak nem tesszük, ha meg bevágjuk egy bokor alá akkor azzal talán még rosszabbat is tettünk a környezetnek, tekintve hogy bevittünk egy lassan lebomló műanyagzacskót is az egyenletbe.


Magyarul, ha egy olyan helyen "nem szedi össze" a kutyája után valaki az ürüléket, ahol amúgy nem lenne lehetősége megszabadulni tőle, akkor is a kutyást kell kizárólag utálni vagy lehet beszélni a közterület kezelőjének a felelősségéről is?


Abban itt most nincs vita, hogy városi környezetben ahol minden utcasarkon van egy kuka, marha nagy tapintatlanság nem összeszedni.


2021. febr. 28. 19:09
A kérdező szavazást indított:
Bárhol vagyok összeszedem, ha nincs kuka, zsebben/kézben viszem hazáig.
Csak akkor szedem össze, ha tudom hogy van reális esélyem megszabadulni tőle.
Mindig összeszedem, de ha nincs hova kidobni akkor ott hagyom a földön a zacskót, ezzel is demonstrálva hogy nem a derekam hajlékonyságával volt gond.
Csak akkor szedem össze, ha a szomszéd végignézi hogy az előkertjébe szart a kutya.
Sose szedem össze, lebomlik az, aki belelép, annak meg szerencséje lesz.
19 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Mivel a kutya főként húst eszik, az ürülékének sok idő kell, míg ténylegesen lebomlik. Addig büdös, az ember beleléphet, és a környezetnek sem tesz jót.

Akkor is kötelességed összeszedni, ha nincs a közelben kuka. Ha ez nem tetszik, szerintem ne vállalj kutyát, mert ennél nagyobb problémák is vannak az életben. Nem jogosíthat fel a lustaság a környezet szennyezésére!

Én egyébként azt csinálom hosszabb utakon, túrákon, hogy viszek magammal egy külön füles zacskót, és abba teszem a kakás zacsit, így nem kell markolászni egész úton, csak beleakasztom a táskám csattjába, vagy a csuklómon lötyög. Szerintem túlélhető dolog.

2021. febr. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Lakott területen összeszedem, külterületen nem. A kutyáim jófejek, általában bemennek a fél m-es fűbe kakilni, ott nem lép bele senki és kb fél nap alatt megszárad, nem büdösödik és nem is látszik.


Menhelyen is önkénteskedem, tipikusan egy elhagyatottabb helyen van, egy mező mellett, nem igen jár arra senki. A kutyákat megpróbáljuk minden nap kivinni sétálni, ez kb 20-30 perc, 90%-ban ugyanazon a nyomvonalon. Ilyenkor mindig kakilnak, a mező mégsincs tele "aknákkal", szerintem a vadállatok intézkednek.

2021. febr. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Ha tényleg egy rendes erdőről, mezőről beszélünk, és nem ilyen tökre kiépített, kirándulókkal teli park"erdőről", akkor döglött kutyát nem érdekel négyzetkilométerenként egy-két kutyaszar. Az erdei állatok sem toi-toi budiba intézik a dolgukat. Persze, azért ha egy mód van rá, akkor ott se az út közepére tojjon a kutya.

Településen belül viszont nem számít milyen messze van a legközelebbi kuka, otthagyni a kutya ürülékét több mint tahóság.

Mindenesetre én nem a legközelebbi kuka távolságától teszem függővé, hogy szerintem tahóság-e ott hagyni, hanem, hogy hol van az az "ott". Egy olyan mezőgazdasági úton vagy egyéb nem hivatalos túraútvonalon, ahol jár max napi 1-2 ember, ott úgy érzem ok, de ahol félóránként megy el valaki, ott semmiképpen sem.

2021. febr. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Hazáig nem kell vinnem, mert előbb-utóbb lesz valahol egy kuka, de nem hagyom ott sehol, zacskóval sem. Szerintem bunkóság otthagyni. Nem esik nehezemre cipelni. Ha mindenki otthagyná mindenhol, mit gondolsz, mi lenne?
2021. febr. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

Erdobe vigyel asot es asd be.

A varosban meg van kuka.

2021. febr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
Rendes erdőben amennyiben nem az ösvényre kakil nem szedem fel, a természetnek jót tesz. Lakott területen, parkban, futiban, városban bárhol felszedem és elviszem a kukáig. Ha esetleg nincs nálam zacsi, akkor zsepivel, ha az sincs akkor következő sétánál szedem fel, vagy kérek valakitől zsepit vagy másik kutyástól kakizacsit
2021. febr. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

Külterületen nem szedem fel.

Tanösvényen, kirándulós helyeken akkor is felszedem, ha nem tudom hol kidobni, max jól látható helyre teszem és visszafelé felveszem és elviszem a parkolóig ahol vagy van kuka, vagy elfér a kocsim platóján és hazaviszem.

2021. febr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%
Parkban, városban összeszedem. Kiránduláskor az erdő közepén, ahol sehol egy kuka, ott hagyom. Kivétel esetleg, ha az út közepére sikerült, akkor felszedem, hogy ne lépjen bele senki. Ez elég ritkán fordul elő.
2021. febr. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
24%

Parkban ossze szedem mert van kuka a park bejaratanal. Azt szoktam, hogy leteszem egy fa tovebe az ossze szedett kaksit, megyunk egy kort majd kifele jovet megfogom es kidobom a kukaba.

Varosban, kertvarosban is ossze szedem es cipelem.


Erdoben mezon nem szedem ossze.


Bar nekem tobbnyire a seta elso 15 perceben elvegzik a dolgukat igy ritka mikor erdohoz vagy mezohoz erunk es kakilnak :) mert mire oda kierunk mar az 20-25 perc :D

2021. febr. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
30%

Nem is a kuka távolságától, inkább a hely jellegétől függ. Városon belül, akár járda, akár park, ott összeszedem.

Erdőben, ahol eleve kevesebb ember jár és az állatok is ürítenek minden bizonnyal, ott nem szedem föl. Kivéve, ha az út közepére csinál, de ez alig fordul elő (látni, ha kakilni készül és akkor lemegyünk az útról).

2021. márc. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!