Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen rosszindulatúak...

Miért ilyen rosszindulatúak még egymással is egyes kutyatartók?

Figyelt kérdés

Édesapáméknál van három kutya, mindhárom utcáról mentett. Amíg át lehetett látni a kerítésen, többször piszkálták suliból haza sétáló kölykök a kutyákat, de amin megdöbbentem, hogy kisebb kutyáikat sétáltató emberek is.

Volt néni, aki direkt ott állt meg a kiskutyájával, aki őrjöngött, így apámék kutyái is ugatni kezdtek. Tehát direkt idegesítette őket.

Amikor kiszóltunk, akkor iszkolt el szó nélkül, arcát elfordítva. De többször megcsinálta, általában akkor amikor nem volt autó a ház előtt és azt hitte senki nincsen otthon.

A másik egy 50-es férfi, ő a pincsijével sétálgatott, és ha pl. húgom kint volt a kertben, akkor beszólogatott ilyeneket "na be vannak oltva, fogadjunk nincsen bennük chip" (rengeteget költöttek apámék állatorvosra, bármi kisebb tünet volt, irány a doki, nyilván chip és oltás is megvan). Persze csak húgomnak, meg apám élettársának mert beszólogatni. Amikor húgom felelte, hogy mindenük megvan, akkor csak gúnyosan röhögött.

De volt arra példa, hogy kutyáját sétáltató idős nő bottal piszkált be és csesztette a kutyákat.

Ezeknek mi a t--köm baja van? Én szeretem a kutyákat, tehát eszembe sem jutna mások kutyáját bántanti, főleg nem kerítésen keresztül.

Pár éve falszerű kerítés van, de nemcsak emiatt, hanem mert szemetet is rendszeresen dobáltak be hozzánk.



2020. dec. 12. 13:38
 1/9 A kérdező kommentje:
"Volt néni, aki direkt ott állt meg a kiskutyájával, aki őrjöngött, így apámék kutyái is ugatni kezdtek. Tehát direkt idegesítette őket." Félreérthető, tehát sokan sétáltatják előttünk a kutyáikat olyankor a mieink sem tombolnak, viszont ez a nő célzottan hergeli őket.
2020. dec. 12. 13:40
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Menj ki a haz ele amikor jon a nyanya ... szerintem ez a megoldas. Ha ott vagy, nem tud gecozni.
2020. dec. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Azért, mert sok más emberhez hasonlóan azt gondolják, hogy ők tudják a tutit mindennel kapcsolatban, de abban igazad van, hogy a kutyásoknál ez hatványozottan jellemző. Sztem ne foglalkozz semmilyen megjegyzéssel, tartsd úgy a kutyádat, hogy jó legyen neki, ne okozzon zavart más embereknek és neked is jó legyen.
2020. dec. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ilyen ember nem szereti valójában a kutyákat, csak divatból tart magának egyet.

IGAZI kutyabarát nem bántana SOHA egyet sem!

2020. dec. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én szomszédom meg folyamatosan mindenféle maradékokat ad át nekünk, mert az ő kutyája hányt meg fosott tőle, hátha az enyém nem fog a pörkölttől meg a túrós tésztától 🤦‍♀️
2020. dec. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

No offense de hirtelen az jutott eszembe, hogy ezek gyk válaszolók voltak. Főleg a chippes ember :'D


Nem érdemes ezen sokat gondolkozni, mert szerintem nekik se több rá a motivációjuk mint a saját frusztrációjuk. Rájuk kell szólni és kész.

2020. dec. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok idióta amúgy azt hiszi, hogy így szocializálja a kutyáját, meg milyen jót "haverkodnak"


Szüleimnél van kert, ott kinnt szokott lenni az enyém. Csak azt hallom, hogy már 5 perce őrjöng. Hát odaállt egy kutyás nő, hogy "de jó ismerkednek"


Legszivesebben vizes lufival kergettem volna el.

2020. dec. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez megoldódott a kerítescserével, de Én biztos megpróbáltam volna még azt, hogy amikor látod, hogy ott áll, és láthatóan hergeli a kutyákat, akkor kimész, és megmondod Neki, hogy legközelebb kinyitod a kaput...
2020. dec. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért hozzá tenném, hogy közterületen bárki bárhol megállhat várakozni. Akár kutyával, akár kutya nélkül. És ha valaki elzavarja az illetőt, megtiltja a várakozást, megállást, az azért feljelenthető.
2020. dec. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!