Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az egy karikával ellátott...

Az egy karikával ellátott pórázokat visszacsatolva, tehát fél hosszal is lehet használni?

Figyelt kérdés

Vagy csak a válladon átcsatolást hivatott könnyíteni?

Mert ha félbehajtva visszacsatolom, akkor elöl a nyakörvnél nem a karabínerrel lenne oda fogatva hanem a póráz anyaga súrlódna a nyakörv karikáján. De lehet, hogy ez egy csőheveder esetében nem okozna kopást!

Viszont már egy gumiszálas (tapadás elősegítő) póráz anyag esetében el tudom képzelni, hogy a súrlódás nem tenne jót.

Számomra az meg olyan fura lenne, ha csupán a testen hordozhatóság miatt lennének ilyen egy karikás pórázok bőven drágábban, mikor simán a fogójába is bele tudod akasztani a karabínert.


2021. márc. 1. 08:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Neharagudj, én nem tudom feldolgozni mire gondolsz. Küldenél legalább a pórázról egy linket?
2021. márc. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ilyesmim van. Karabíner a két végén, középen és az egyik vége felé egy-egy karika. Plusz az egyik végén a karabíner fölött is van egy félkarika.


Használom hosszú póráznak, ekkor a felső karabíner az ahhoz közeli karikába van akasztva, így normál pórázfogantyút kapok.


Ha a középső karikába akasztom, akkor rövidített, néha jól jön, illetve nagyon praktikus, ha tele van a kezem, mert válltáska szerűen átdobva magamon a nagy hurkot, kéz nélkül tudom "vinni" a kutyát.


Ha a nyakhoz közeli félkarikába akasztom, akkor meg jó kis rövidpóráz.

2021. márc. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Bocsánat és köszönöm, hogy próbálsz segíteni!

Csőheveder anyagú:

[link]

Gumírozott anyagú:

[link]

Lentebb lehet kiválasztani, hogy karikával vagy nem... Úgy mutatja a képét.

2021. márc. 1. 08:52
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenről beszéltem én.


[link]

2021. márc. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Kettes amit írsz az a dupla karabineres, nem az egy karikás. Azon is gondolkodtam, de egyrészt túl nehéznek tűnik és másrészt kezdőként bonyolultnak is, persze gyakorlat teszi a mestert...de azoknál értem, hogy 3 féle méret érhető el a karikákkal-karabinerekkel.
2021. márc. 1. 08:55
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Jaaa. Igy értem. Én úgy tudtam ezek arra lettek kitalálva, hogy egy hoszabb pórázt csatolhass a végére. Tehát ne kelljen pórázokat váltogatni, hanem az anyag gyűrése nélkül, a karikába csatolsz egy másik pórázt és kész is van.
2021. márc. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Upsz, most látom, tök másra gondoltál. Akkor sorry.
2021. márc. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Hát ez a bőr nem tűnik olyan nehéznek, mint ez a kategória amilyen a nyakörve is lesz:

[link]

Vagy:

[link]

2021. márc. 1. 08:59
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Most belinkelted ugyan azt a két pórázt. :)


A bemutatójuk szerint viszont tényleg semmi más haszna nincs annak a karikának, minthogy a mellkasodra tudd csatolni a pórázt.

#6 voltam

2021. márc. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

6-ra ez eszembe se jutott, pedig milyen jó ötlet! Egyedül az jut eszembe mint ellenvetés, hogy a fogó hurok akkor pedig ott lifeg. De talán annyira nem zavaró, hogy fennakadjon vele!?

Mert egyébként tök jó lenne úgyis szeretnék egy 10 vagy 15 méteres strapabíró pórázt is. Ebben is ha tudtok segítsetetek légyszi!

2021. márc. 1. 09:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!