Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az egy karikával ellátott...

Az egy karikával ellátott pórázokat visszacsatolva, tehát fél hosszal is lehet használni?

Figyelt kérdés

Vagy csak a válladon átcsatolást hivatott könnyíteni?

Mert ha félbehajtva visszacsatolom, akkor elöl a nyakörvnél nem a karabínerrel lenne oda fogatva hanem a póráz anyaga súrlódna a nyakörv karikáján. De lehet, hogy ez egy csőheveder esetében nem okozna kopást!

Viszont már egy gumiszálas (tapadás elősegítő) póráz anyag esetében el tudom képzelni, hogy a súrlódás nem tenne jót.

Számomra az meg olyan fura lenne, ha csupán a testen hordozhatóság miatt lennének ilyen egy karikás pórázok bőven drágábban, mikor simán a fogójába is bele tudod akasztani a karabínert.


2021. márc. 1. 08:36
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
9-re dehogy ugyanazt linkeltem!:) A kérdésem az egy karikásról volt,az alatt azokat linkeltem. Utána feljött ez a két karikás két karabineres kiképző póráznak is nevezett 3 hossz állítású is,amit 8-ban azért mutatok, hogy nem tűnik olyan könnyűnek,mint 4 és ezért is vetettem azt egyelőre el.
2021. márc. 1. 09:06
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát direkt tipust nem tudok ajánlani. De tippet tudok adni. Mégpedig hogy ne szövet legyen, hanem inkább gumi. A szövet nyirkos/esős időben használhatatlan, mert megszívja magát vízzel. Én speciel gyűlölöm a csiron vizes, sáros pórázt fogni vagy később tisztítani. Nekünk 10 ás 15 méteres is volt. A 10 méteres sem rossz, de a 15 méteres kényelmesebb volt, a kutyának is nagyobb mozgásteret adott.
2021. márc. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Az egy karikás pórázt is lehet fél hosszal használni, de akkor szerintem csak úgy, hogy a karabinerbe csatolod a nyakörv karikáját ÉS a póráz végén lévő karikát, így a kutya bőrével nem érintkezik a póráz, nem dörzsöli ki, a két karika simán belefér a karabinerbe. Azonban ezzel az a gond, hogy akkor a póráz fogója ott fog lifegni céltalanul a kutya nyaka mellett, viszont ha meg csak áthurkolod a nyakörvön, akkor el fog mozdulni, a mozgástól egyrészt dörzsöli majd a nyakát, másrészt irányítani sem lehet vele olyan hatékonyan. Vagy nem teljesen értem, hogy hogyan szeretnéd félhosszra állítani egy karikával.

Szerintem ezeknél a pórázoknál nem az állíthatóság az eredeti funkció, hanem, amit te is írtál, hogy könnyebben vállra lehessen csatolni, illetve apró dolgokat, pl. kakizacsi tartót rá lehessen még csatolni. Állítható póráznak a 4-es válaszoló által linkelt pórázokat szokták használni.

2021. márc. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Basszus igazad van, nem ugyan az, csak a képen úgyan úgy voltak beállítva a pórázok és benéztem xD

A duplakarabíneres használtában amúgy semmi nehéz nincs. Itt azt tudom ajánlani, hogy menj el egy fressnapfba ott meg tudod nézni a pórázokat, hogy milyen a súlyuk. Én pl M méretű kutyának L méretet vettem, és a póráz alapból dupla rétegű, nem volt túl jó választás, tényleg baromi nehéz. Most az új kutyámnak is vettem, ott inkább 1 mérettel alá választottam, mivel a pórázt én csak formaságnak tartom már (a kutyát a parancsom tarja vissza, nem a póráz), az előző kutyánál még tapasztalatla voltam és biztosra akartam menni. Nálunk az a gond, hogy ha nyakörvre akasztom akkor a karabíner és az utánna következő gyűrű üti a kutya mellkasát és vállát, ez pedig neki is kellemetlen. Viszont már 5 éve megvan ez a póráz és még úgy is stabil, hogy a kutyám többször megrágta :D

2021. márc. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

13-ra nem a nyakörvön gondoltam átfűzni, hogy a nyakàt súrolja, hanem a nyakörv karikáján (ha egyáltalán átmegy a karabiner). De a karikákat odacsatolni is jó ötlet, talán a fogó ott nyaknál ráhurkolható lesz a nyakörv fogó részére.🤔

Köszönöm Mindkettőtöknek a segítséget!

2021. márc. 1. 09:14
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Vágom már :) Amúgy nem bonyolult ám, én imádom, de nyilván egyéni ízlés kérdése.


Amúgy most már engem is izgat, megpróbálom kideríteni..

2021. márc. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Azért is gondoltam, hogy van valami méretbeli funkciója, mert az egyik vásárló a K9-nél (most nem találtam meg melyik terméknél olvastam a véleményt),azt írta, hogy "az ideális méretük az 1,8-as karikával". Na most ha csak egyéb funkciója lenne a karikának, akkor szerintem nem így fogalmaz.
2021. márc. 1. 09:24
 18/20 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs lehetőségem üzletben megnézni, vidéki vagyok - semmi szakszerű üzlet a környéken, netes rendelés lesz.

De már teljesen kész vagyok, hogy nem tudok póráz ügyben dönteni, már csak ez hiányzik a K9 kosaramból.

Viszont másik oldalról is rendelnem kell, mert ott nincs minden amit szeretnék... Pl.hosszú pórázból most csak ez az úszó elérhető, ránéznél, hogy ez milyen lehet?:

[link]

Szerintem nem elég strapabíró 50+ kilós kutyához, aki még 70 is lesz valószínűleg.

2021. márc. 1. 09:40
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezt felejtsd el :D ilyenem is volt, 30 kilós kutyánál sokáig egész jó volt gyakorlásra, aztán egyszer csak egy nagyobb rántásnál megadta megát és elszakadt a fenébe. Ez is max akkor jó, ha a kutya mindent parancsra csinál, a póráz csak a szabályok miatt van rajta. Ha megeshet, hogy a kutya beleránt, akkor szakadni fog.
2021. márc. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Oké akkor ahogy gondoltam, nem lesz elég csak a K9 oldala.:)

De legalább egy rövidebb pórázt veszek onnan... és döntenem kéne melyiket...

2021. márc. 1. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!