Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyálmirigy daganat egy 6 éves...

Nyálmirigy daganat egy 6 éves golden retriever-nél. Mennyi ideje maradt?

Figyelt kérdés
A 6 éves golden retrieverünknél nyálmirigy rákot diagnosztizáltak. A torkánál lévő daganat már eléggé nagy...De semmi tünete nincs. Se nehéz légzés, se étvágytalanság,levertség stb. A doktor azt mondta, hogy műteni túl rizikós lenne, mert már túl nagy ahhoz a daganat. Plusz 800.000ft-os sugár kezelés is kéne neki, de ezt sem ajánlja már. Azt mondta lehet, hogy még 1 évig vagy 2 évig el, de lehet csak hónapjai vannak hátra... De már egy ideje ott van neki, csak nem gyanakodtunk erre... Szóval így tünetmentesen, ha valakinek volt hasonló tapasztalata a kutyájával... Hogy folyt le a dolog? Mennyi idő alatt? Tényleg semmit nem lehet tenni? Menjek el másik állatorvoshoz? Nem akarom elveszíteni a lelkem felét...

2021. márc. 1. 23:26
 1/3 anonim válasza:
93%

Szia!

Konkrét tapasztalatom nincsen, de azt ajánlom, hogy tölts minél több időt a kutyusoddal, tényleg nem tudhatod mennyi van hátra. Valószínűleg ha 800 ezer forintos kezelést is ajánlott az orvos, képben van, rendelkezik annyi szakmai tapasztalattal, hogy nem ok nélkül mondta. Ebből adódóan nagy eséllyel máshol sem tudnak segíteni. Amíg nincs semmilyen tünet, játsszatok, sétáljatok sokat, hogy amikor eljön az idő, emlékekkel felvértezve köszönhessetek el egymástól.


Nálam macskánál volt hasonló, eleinte nem tűnt komoly betegségnek, viszont egyre jobban kezdett romlani az állapota, akkor pedig már sajnos késő volt. Utólag megbántam, hogy az alatt a 6 év alatt nem töltöttem vele elég időt.

2021. márc. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon sajnálom! Hála az égnek nincs ilyen tapasztalatom, de a nővéremék goldija is rákban halt meg, úgy tűnik hogy ez gyakori náluk :(

Én biztos hogy elvinném egy másik orvoshoz is másodvéleményért. Lehetőleg egy kórházba, ahol van egy komplett orvoscsapat akik össze tudnak ülni és konzíliunot tartani, több szem többet lát.

2021. márc. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elozo kutyamnak volt ilyen pup a torkan. 2 eves koratol latszott. Soha nem mondtsk ,hogy rak. 10 eves koraban halt meg. Hirtelen elkezdett fogyni,nem evett csak alig. Akkor is hulyenek neztek es ossze vissza vizsgalgattak es nem akartak elismerni,hogy rak.


Szerintem a kemeny 7 cm szeles bornyakorvtol es az allando huzastol volt. Azota nem adunk a kutyakra olyan nyakorvet. Es leszoktattuk a huzasrol.

2021. márc. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!