Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem elég a kutyának a táp? ...

Nem elég a kutyának a táp? 10 kilós keverék kutya, persze sokat megyünk sétálni,futkosni,az ajánlott premium táp mellé szokott kapni jutalom falatokat, időnként szárított disznófület, stb de mintha örökké éhes lenne, a kaját 2 perc alatt befalja.

Figyelt kérdés
Éhes lenne vagy csak kunyerál?
2021. márc. 3. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Az enyém is folyamatosan farkaséhes, mikor mondtam az orvosnak az aggodalmam, elütötte egy "én is folyamatosan éhes vagyok" poénnal.

Szerintem azt figyeld hogy hogy néz ki. Ha túl sovány, látszanak a bordái, akkor adj neki többet, de ha pont jó a teste akkor elég neki.

2021. márc. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Ne aggódj ha nincs kint a bordája és nem sovány akkor minden oké, a legtöbb kutya akkor is kunyerál mikor nem éhes.

A nyers étrenden lévő aktív kutyám aki már alapvetően emelt adagot kap úgy tud kunyerálni mint senki más, lopni nem lop csak ügy néz hogy az ember ne tudja élvezni az étkezését

2021. márc. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Az útmutató csak irány mutatás.

Ha sovány a kutyus, akkor adj neki többet.

Ha kerekedik, akkor csökkenteni kell, bármilyen éhes.

Nálunk is elkövették a szüleim azt a hibát, hogy folyton éhes kutyát túltettek.

Egy labrador, reggel-este kapott tőlem tápot, anyuék délben adtak neki 1 farhátat.

Bár nagyrésze csont, de azért a bőr miatt zsíros és azért valamennyi kalória az is.

Nem tudtam miért szélesedik, csökkentettem az adagot, akkor már 2 farhátat adtak neki, majd 3-at, akkor jöttem csak rá, hogy mi áll a háttérben.

Úgyhogy megállapodtunk a csökkentett adagban + 1 farhát naponta.

2021. márc. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Egészséges, a bordái nincsenek kint, nem is kövér.

Akkor csak az lehet a gond, hogy kóstolná amit mi is :D

2021. márc. 3. 22:50
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Nyilvan sok a sava a gabonatol. Egyszer probalnad ki egy normalis barfot es nem lenne allandoan ehes. Mert nem omlene a sava. Nem lenne mindig vmi betegsege az elsavasodas miatt.
2021. márc. 4. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi! Nem beteg, meg nem tudod mit kap, de hasznos volt! Ja, nem.
2021. márc. 4. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!