Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen finom a kutyakajak...

Miért ilyen finom a kutyakajaként árult szárítotthús? Mi rosszabbat eszünk?

Figyelt kérdés
Kutyáinknak már egy ideje adunk szárított húst jutalomfalatként. Egyik nap gondoltam egyet és megkóstoltam, esküszöm jobb íze volt, mint néhány szaláminak. Nem tervezek nassolni belőle, de felmerült bennem a kérdés, hogy a kutyakaja valóban gyengébb minőségű e, mint amit mi eszünk?

2021. febr. 21. 23:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak sima szárított hús, akkor az miért lenne rossz?

Én is ilyet adok a kutyámnak, bár még nem kóstoltam.

2021. febr. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Én szárított bölényhúst rszek reggel délben (este már nem)
2021. febr. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Azért a szalámi más mint a sima szárított hús, abban vannak olyan dolgok amiket inkább nem akarsz tudni :D

A szárított hús inkább az embereknek gyártott beef jerky-nek felel meg. Csak azt ugye fűszerezik, a kutyáknak való szárított húst meg nem.

Én soha nem kóstoltam, eszembe sem jutott, pedig a beef jerky-t szeretem.

2021. febr. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy miért olcsóbb az állateledel nem is igazán az alapanyagnak köszönhető, hanem sokkal kevesebb szabályozás, higéniai, szállítási, tárolási feltételnek kell megfelelnie egy takarmánynak mint egy humán élelmiszernek. Ezek az eljárások, amelyeket alkalmazni kell egy emberi kajánál nem csak maga a technológiai megvalósítás miatt kerülnek pénzbe, pl sterilebb víz, hanem ÁNTSZ, stb különböző tanusítványokat kell hogy adjon egy kajára, különben ha anélkül forgalmazzák, súlyosan megbüntetHETik a gyártót/forgalmazót. És ezek a tanusítványok pénzbe kerülnek. Valószínüleg nem lesz bajod a kutyakajától, de nagyobb az esélye hogy egy kutyakajában valami belekerüljön, mint emberibe. Amúgy valahol hallottam hogy az összes kutya/macska kajának ember számára fogyaszthatónak kell lennie, hogy háború idején megehessék azt is az emberek. Ezt viszont nem tudom hogy tényleg igaz-e.
2021. febr. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Én egyszer láttam egy képet,hogy valami élelmiszer-boltban volt kirakva a cicakajákhoz, hogy: "Emberi fogyasztásra nem alkalmas".
2021. febr. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Régen a kocsmába mi Kitekat-ot ropogtattunk,be voltunk már állva rendesen,és se ropit,se chipset nem lehetett bent kapni,kimenni nem akartunk,mivel nem bírtunk már járni,de valami kellett volna,hogy fölszívja a nagyja piát,hogy még többet tudjunk utána inni,és valakinek eszébe jutott hogy van a táskájába száraz macskakaja,a cicájának szánta,de beáldozta a közös cél érdekében.
2021. febr. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy 100g-os tavaszi vagdalt 130-150ft.Egy 80g-os félix cicakaja 200ft körül van,ami nem is egy drága fajta.Hmm melyiket egyem???
2021. febr. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok,egyszer a whiskast kóstoltam, full májkrém ize van csak baromi sótlan.De egy az egyben májkrém.
2021. febr. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
5.vagyok,szeretnék még kiegészíteni ;és a veboldalon, ahol láttam a képnek a címe valami ilyesmi volt,hogy "vajon mi történhetett, ami miatt ezt ki kellett írni"; ja és asszem, lehet, hogy szal felkiáltójel volt utána, hogy "Emberi fogyasztásra nem alkalmas"; én egyébként tehát nem tudom, meg most jut eszembe; egyszer valahol volt még egy másik weboldalon vicces sztorik között, hogy valami csirkét vettek, asszony megsütötte; vendégséget hívtak, együtt megették, és akkor utána mikor dobta ki az asszony a csomagolást; akkor látta rajta meg a feliratot,hogy "reméljük örömet okoz ennek az elfogyasztása kedvence számára" tehát és ebből az jött le, hogy ezt tehát valszeg állatoknak szánták. Meg még mi is ettük egyszer főttkukoricát, amit lehet ,hogy takarmánynak szánták, de nem volt baj; csak nem volt meg az az ízesszenciája ami szokott egy kukoricának; és akkor anya azt mondta, hogy lehet, hogy ezt takarmánynak szánták állatkáknak. :) De amúgy még azt is szeretném hozzátenni, hogy tehát pl én olyan dolgot nem adnék/igyekeznék nem adni a kutyámnak/macskámnak stb, amit én se ennék meg; tehát pl egy esetleges penészes kenyeret mondjuk nem adnék. De amúgy egyszer anya vett valami nagyon borzalmas ízű virslit; és akkor olyan szörnyű volt; hogy alig bírtuk enni, de nem volt romlott, jól nézett ki, csak az íze szörnyű volt, kinti asztalnál ültünk, úgy ettük ott az udvaron, és akkor anya mondta, hogy hát ez olyan szörnyű, hogy kisüt mégegy adagot helyette a másik fajtából; egyébként tehát jött a kiscicánk is, és akkor neki is ledobtunk a virsliből, az a rosszízű-fajta az neki se kellett; és akkor lett ledobva neki mindkettőből, és akkor szóval azt a rosszízűt azt ő se ette; ő is a másikból kért, ami nekünk is ízlett, az már ízlett neki.
2021. febr. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
*amúgy én nem kóstoltam még cicakaját/kutyakaját, akkor konstatáltam mindig, hogy amúgy milyen jó illata van.
2021. febr. 22. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!