Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tart valaki farkaskutyát?...

Tart valaki farkaskutyát? Miben más mint egy kutya?

Figyelt kérdés
Póráz nélkül melleted marad? Behívható? Lehet vele engedelmességi feladatokat gyakorolni? Futtatóba járni, kirándulni stb? Kutyaiskolába jártok?

2021. márc. 3. 21:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%

Kozvetlenul farkast vagy farkas es kutya hibridet nem tarthatsz.

Ami “farkaskutya” neven elhiresult fajta, tehat peldaul a csehszlovak farkaskutya, az egy leheletnyit kozelebbi rokonsagban all a farkassal, mint mondjuk egy vizsla, de ennyi :)

Ugyanugy kutya, mint barmelyik masik fajta.

Es termeszetesen mindent amit felsoroltal meg tud csinalni, ha tanitod es neveled.

2021. márc. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Vidéken a mai napig a német juhászt hívják sokan farkaskutyának.

Kérdező, kicsit pontosítsd le, hogy mire is gondolsz.

2021. márc. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
3%

Ezt a videót ajánlom:

[link]


Nyilván kutyafüggő is, de inkább macskás jellemük van.

2021. márc. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
6%

Ugyan már basszus! Ne legyetek már ilyen értetlenek... Miért kell kötözködni??


Kérdező: írj konkrét fajtát, mert itt még az élő fába is belekötnek!!


Csehszlovák farkaskutya

Saarlosi farkaskutya


Ezekre gondolsz?

2021. márc. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
38%
Miért pontoztátok le a kettes válaszadót? Nálunk is itt vidéken mindenki a német juhászt nevezte, és nevezi farkaskutyának!! Csehszlovák farkaskutyáról nem is hallottam.
2021. márc. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
21%

4es vagyok.


Sajnálom kérdező, hogy nem kapsz normális választ.


Én válaszolnék, de csak egy mudim van :)


Nekem is nagyon tetszenek a farkaskutyák. Nyíregyházán is van egy (itt lakok), néha látom. Pórázon szépen sétál a gazdival.

2021. márc. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%

Elso vagyok, szerintem elegge normalisan leirtam, hogy mi a helyzet.

Az a farkaskutya, amire a kerdezo gondol (hiszen kerdezte is, hogy miben mas, mint egy kutya!) nem tarthato csak ugy otthon. Mar ha meg letezik tenylegesen farkas es kutya keverek.

Azonban a csehszlovak farkaskutya egy fajta, tenyesztik, te is megveheted, tarthatod. Miert? Azert, mert mar nem sok koze van a farkashoz, haziasitva van, 1983 ota mar nem is vonnak be farkasokat a tenyesztesbe, a mar meglevo egyedeket hasznaltak es hasznaljak azota is.

2021. márc. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
17%
Valakinek nagyon fájhat sz igazság, amiért így lepontozták az elsőt és az utolsót. Pedig teljesen korrekt választ adott. Túl sok már ebben a kategóriában az aktív hülye és troll.
2021. márc. 4. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A sulinkban az egyik oktatónak van egy növendék csehszlovák farkaskutyája. Sokkal visszahúzódóbb, bizalmatlanabb, mint egy átlagos kutya. Nagyon intelligens, képes az önálló gondolkodásra, azonban elég makacs is, a vadászösztöne pedig elég magas. Nyilván lehet tanítani, behívhatóvá nevelni, de sokkal nagyobb kihívás - pont az erősebb ösztönök miatt - ezt kivitelezni, mint egy normál kutyánál.
2021. márc. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én suliba is járt egy csehszlovák. Gyönyörű - de ennyi. Nagyon makacs, nem tartanám élvezetesnek a vele való munkát.


Gondolkoztam a vásárlásán, de úgy olvastam még csak IPO-ra se alkalmas, teljesen a küllemre megy a tenyésztés... Akkor meg minek?

2021. márc. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!