Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy megy a menhelyes örökbe...

Hogy megy a menhelyes örökbe fogadás?

Figyelt kérdés

Anyukámmal menhelyről szeretnénk kutyát örökbe fogadni (valószínűleg németjuhász keveréket).

Rudolftelepről fogadnánk örökbe, de lenne pár kérdésem:


- Mennyi pénzt illik adni egy kutyáért?


- Amikor odamegyünk vihetünk tápot?

(Mondjuk egy 10kg-os Orlando táp)


- Rossz néven veszik ha busszal hoznánk haza?

(30-40 perces busz út)


- Első látogatásnál egyből odaadják vagy többször vissza kell menni?


- 50 órát vagy csak simán önkénteskedni lehet 15 évesen vagy 16 évesen? Akkoris ha csak hétvégén tudnék menni?


- Bármi ami eszetekbe jut az örökbefogadásról azt szivesen fogadom...


2021. márc. 3. 21:21
 1/2 anonim ***** válasza:
96%

Van mikor előre megszabják, van mikor nem. Általában az oltások árát illik odaadni, esetleg ha ivartalanított akkor annak az árát. De ha nem szabják meg, nem szükséges.


Nyugodtan vihettek, bár én azt tanácsolom inkább kevesebbet és minőségit vigyetek mint sokat de szemetet. Legfőképp jó minőségű kölyök/idős tápokra van szükségük általában.


Nem néznék rossz szemmel, maximum akkor ha nincs buszhoz szoktatva esetleg nagyon ijedős.


Van ahol odaadják, van ahol látogatni kell többször, a hely válogatja. De tanácsos többször látogatni, hogy biztos passzoljatok egymáshoz


Általában kutyasétáltatásra elfogadják, de a hely válogatja. Legtöbb hely 18+ felett engedélyezi a tényleges önkénteskedést


Tippek:

Nem mindig az a kutya lesz a legjobb amit online kinéztetek, lehet hogy személyesen kb ellentétek vagytok. Nézz meg több kutyát is, légy nyitott több kutya felé is, mert lehet hogy bennük jobb társra lelsz. (Velem eddig mindig így volt pl a kinézett kutya pont le szart engem nem érdekelte hogy ott vagyok)


Szánj rá időt, lehet hogy 2-3 órát ott leszel a menhelyen és ismerkedsz a kutyával

2021. márc. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
96%

- ha nem kérnek pénzt, akkor én egy 20-ast adnék minimum. Plusz táp adomány. Ha van örökbefogadási költség, azon felül inkább tárgyi adományt adnék. (tisztítószerek, kutyatáp, esetleg egy doboz csoki az ott dolgozóknak)

- persze, biztosan örülni fognak neki

- azért a buszozáshoz, szájkosárhoz, már a kulturált sétához is szoktatni kell a kutyát. Nincs valamilyen ismerős, aki kisegítene titeket egy fuvarral? Egyébként alapítvány függő, hogy hogy állnak hozzá. Van akinek mindegy, csak eggyel kevesebb éhes szájat kelljen etetni.

- szintén alapítványfüggő. De érdemes többször kijárni, barátkozni a kutyával.

- lehet, de amikor anno én csináltam az enyémet egy helyen maximum 25 órát önkénteskedhettél. És a legtöbb helyen mindig szívesen látják az önkénteseket, lehet csak hétvégén is menni. Segítő kézre mindig szükség van.

2021. márc. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!