Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya elronthatja a gyomrát,...

Kutya elronthatja a gyomrát, hányhat attól ha sokat evett?

Figyelt kérdés

Egyik nap túl sok lett neki az ebéd utáni jutalomfalat, kisebb fajtát szokott kapni, de most másmilyen volt itthon. Ebédet is jól evett, aztán elcsócsálta a rudat is.

Másnap elég sokat ivott, aztán 2x hányt, elsőre a sok vizet. Ebédelni nem akart, az ürítés is nehézkesen ment. Megborult picit az emésztése. Harmadnapra viszont segítség nélkül már szépen rendbejött, de nem is volt olyan lehangolt másnap sem.

Ezt okozhatta a túl-evés?


A biztonság kedvéért most még tartok neki emésztő enzim&probiotikum kúrát. Csak a kíváncsiság miatt érdekel. Már rendben van a kutyus. 🙂



2021. márc. 4. 23:17
A kérdező szavazást indított:
El tudja rontani a kutya az emésztését ha túleszi magát
Más lehetett a baj, és megírom kommentben a véleményem
31 szavazat
 1/10 cukikutyus ***** válasza:
91%

Okozhatta a túlevés,valószínűleg az átelben volt valami,amit nem bír a kutyus,esetleg túl fűszeres lehetett...

Ha már rendbejött az nagyon szuper,viszont nem ártana kicsit diétáztatni 1-2 napig,hogy ténylegesen kitisztuljon a gyomra.

2021. márc. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Hányszor adsz enni egy nap? Szerintem nem tartod be az etetés szabályait. A kutyáknál nagyon veszélyes a magas koleszterin, ezért oda kell figyelned, hogy mit és mennyit adsz neki. Sokan elfelejtik, hogy a kutya nem ember hanem állat, akinek más igényei vannak.
2021. márc. 5. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ja és már most elmúlt 14 éves.


2... 2x eszik egy nap. Az első után kap fogtisztítót. Neked is üzenem hogy ismerem az etetés szabályait, és muszáj többször adni neki kevesebbet hogy ne terhelje magát túl. Ez csúszott most meg.


1, prémium kutyatápokat eszik, nem emberi agyonfűszerezett kaját.


Aki normálisan állt a kérdésemhez annak köszönöm.

2021. márc. 5. 07:41
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha tuleszi magat, okozhat hanyast, viszont akkor nem masnap, hanem meg aznap kihanyja a kajat. Es ettol rossz kedve sem lenne.

Itt lehet mas is a hatterben, figyeld, es ha maskor is elfordul, kerj laborvizsgalatot.

2021. márc. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem volt neki rossz kedve, nem volt lehangolt sem, ezért gondoltam csak a túlevésre, hogy megterhelte vele picit a gyomrát. És úgy látom a szavazatokat, hogy ez lehetséges is. Azóta nincs semmi gondunk! Jókedvű, van étvágya, rendes a széklete és nem is hány. De biztos jó hatással van rá a kapszula is amit az emésztésére vettem. 🙂
2021. márc. 6. 10:25
 6/10 cukikutyus ***** válasza:
100%

Jah,hát már elnézést,az elején nem közölted,hogy házokosztot -é vagy tápot evett a kutyus...kapásból házikosztra tippeltem,meg nassoltatásra,mert az előfordul.

Amúgy meg tápban is van olyan,amelyiket nem minden kutya bír.

Ennyi a történet.

2021. márc. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6, neked köszöntem, utánad írt valami gyökér csak időközben törölték. Viszont szerettem volna reagálni arra is amit te írtál! 🙂
2021. márc. 6. 19:19
 8/10 cukikutyus ***** válasza:
100%

Ja,értem,bocs,azt hittem nekem szántad :)

Kutyussal rendben van minden azóta is?

2021. márc. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érdeklődést, igen, nagyon jól van azóta is! Sőt a probiotikumtól olyan étvágya lett, hogy nem győzöm tartani a mértékletes etetést. De nem akarom hogy megint így járjon, csak mert rám mereszti a könyörgő szemeit 😀 (persze nem éhezik ám! Csak nagyon szereti a pocakját ☺)
2021. márc. 7. 21:53
 10/10 cukikutyus ***** válasza:
100%
Akkor jó,örülök neki :)
2021. márc. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!