Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen idős kortól lehet...

Milyen idős kortól lehet jutalomfalatot adni a kutyának, és milyet szoktatok? Csivavám van és 11 hetes.

Figyelt kérdés
2010. aug. 18. 12:30
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Bármennyi idős kortól :) Hogy mi a jutalomfalat, az nálunk ingerkörnyezettől függ. Otthon, vagy a szokásos helyeker száraztáp simán. Kint a suliban, ahol sok kutya van, és rohangálás, ott virsli vagy sajtkockák, ha olyan ingerkörnyezetbe megyük, ahol tudom, hogy nem akarna rám figyelni, akkor főtt máj a bónusz.


Mindenkinek magának kell kitapasztalnia, hogy milyen ingerkörnyezetben mi az ami még éppen motiválja a kutyát.


Mert az sem jó, ha túlságosan motiválja, pl. ha marad otthonra a májból, akkor tök nem bírok vele dolgozni, mert teljesen be van pörögve a szagától.


Bolti jutikat azért nem adok, mert azok általában tele vannak táplálék kiegészítőkkel, és nem szabad belőlük túl sokat adni egy nap, én meg többet jutalmazom annál a pár szemnél, amennyit szabad.

2010. aug. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Már nyugodtan adhatsz neki, ha éppen tanítgatod az alap parancsokat neki (gyere, marad, ül, pacsi, fekszik,). Én a csivimnek virslit/sajtot/pároltcsirkét_halat nagyon apróra vágva adok, vagy a Fressnapfban veszek neki Gimborn Sportsnacket, ami ilyen nagyon pici bárányhusis jutalomfalat, és azt is háromfele töröm. Lehet adni kutyacsokit is jutalomfalatként, de én azt nem annyira szeretem, mert amikor kettétöröm tiszta csokis marad az ujjam. :)
2010. aug. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat. :)
2010. aug. 18. 12:53
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Énis leírom:

Nyugidtan adhatsz,de ajánlott kis falatokat amin nem kell rágódnia,hogy haladjatok (pl.láb melett vezetésn)ott se jó ha akkora a falat,hogy megkell állnia,hogy megegye.

És fontos,hogy ha sok jutalomfalatot adsz akkor ne felejtsd el levonni a kajájából (persze nem kell túlzásba esni,hogy 1-2 gramm ide meg oda).

És például ne pont étkezés után kezd el tanítani,mikor már nem éhes,hanem amikor éhes,és akkor csinálni fogja a j.falatért.


Sok Sikert és jó nevelgetést nektek.

2010. aug. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!