Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretném megtanítani a...

Szeretném megtanítani a kutyámnak, hogy parancsszóra leüljön és egy vakkantással kérje a jutalomfalatot. Hogyan tegyem?

Figyelt kérdés
2011. szept. 14. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen kutyád van? A legegyszerűbb ha veszel egy pulit, ő tanítás nélkül vakkant, ha kell neki valami :) (legalábbis nálunk)
2011. szept. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 x) ***** válasza:

Mármint azt szeretnéd tudni hogy hogyan ültesd le?

Vegyél a kezedbe egy jutalomfalatot és a kutya feje fölött 30-40 centivel szépen kezd el a háta felé vinni. Ezzel kikerül a látószögéből és mindenképpen le kell ülnie hogy lássa. Közben mondd hogy "ül" hogy megtanulja a parancsszót is. Ha ugrál azonnal vedd el előle a jutalomfalatot és mondd hogy "a-a" vagy hogy "nem." Ha leült pedig add oda neki a falatot. Pár alkalom után rá fog jönni hogy mit kérsz tőle és azonnal leül ha meglátja a jutalomfalatot. Persze el kell vele gyakorolni még 5-10 alkalommal naponta hogy tökéletesen menjen. Utána meg már jutalom nélkül is le fog ha úgy tartod a kezed mintha lenne benne valami.

Az meg hogy vakkantással kérje szerintem hülyeség és fölösleges is. A jutalomfalat kiváltság, akkor kapja ha valamit jól csinált nem akkor ha kéri. Bár néha csak úgy ösztönből is vakkantanak egyet.

2011. szept. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
leültetni le tudom gond nélkül, van már egy spánielem ő is sok mindent tud, és van egy golden retriever is, és neki szeretném ezt megtanítani, hogy a "kérd" parancsszóra ezt csinálja. Láttam néhány kutyánál már ezt, és szerintem jópofa dolog, csak nem tudom a módját, hogyan vegyem rá a vakkantásra.
2011. szept. 14. 10:53
 4/4 Szandiii^^ válasza:
100%

Szia. Az "ül" parancsszó nagyon egyszerű. Fogj egy jutalomfalatot, és szépen lassan kezdd el a kutyád feje fölött hátra húzni. Előbb-utóbb úgyis leül, és akkor mondd, hogy "ül". Ha leült, jutalmazd, és a hangod mindenképp legyen derűs, mert azzal érezteted a kutyádnak hogy örömet szerzett neked.


A vakkantásos jutalomfalat kérést is be lehet tanítani, miért ne lehetne. Ezt sajnos nem tudom hogyan kell, azt viszont igen hogy; Figyeld meg, milyen hang hallatára kezdd el a kutyád ugatni. (pl: csöngő) nyomd meg a csöngőt, és miközben a kutya ugat, mondd: Beszél! Majd jöhet a jutalom, és szépen lassan vezényszóra tudni fogja. Remélem segítettem :D

UI: Soha ne mond a kutyádnak tréning közben hogy "nem" vagy "nem szabad". Azt akkor mond, ha rosszat csinál. Helyette mond hogy: "O-óó, No, vagy Nono" :)

2011. szept. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!