Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát javasoltok?

Milyen kutyafajtát javasoltok?

Figyelt kérdés

3 hónaposan szeretném elhozni. Tömbházban lakunk és sok a kutya a környéken, ezáltal a kutya piszok is, így egy hónapig, amíg befejeződik az oltási program addig csak 5 percre vinnénk ki pisilni, kakilni napi 8* és bent tanítanám dolgokra, hogy ne pörögjön túl a sétahiánytól.

4 hónapos korától elkezdjük sétáltatni, 4*10 perccel kezdjük és mire felnő, napi 3 órát sétálnánk vele(4 részletben), plusz 1 óra játék bent.

Fontos lenne, hogy ne legyen ösztönből sokat ugató típus (azt hiszem a tacskó ilyen), amúgy a felesleges ugatásról le tudom szoktatni, csak ha ösztönösen benne van a területvédés, ezáltal sokat szeret ugatni, az nem jó, mert vékonyak a falak.

Nem nagyon szeretnék tipikus divat fajtákat, amik túltenyésztettek és érzékenyek, betegesek (úgy tudom a yorki ilyen).

Valami kedves kis társat szeretnék.

Menhelyről azért nem hozhatunk, mert nem tudhatjuk, hogy nem-e lesz benne olyan fajta, amitől ugatós lesz-e, illetve mert anyáéknak fontos, hogy ne nőjön nagyobbra 8 kilónál és sok ismerősétől és én is a suliban hallottam sok olyat, hogy a gondozók esküdöztek, hogy pici marad, mégis begale méretű lett, vagy nagyobb, ezért nem hozhatunk onnét. Egyébként mindkét mamáékhoz menhelyről vittünk kutyát, mert azt mondták, hogy olyan kisebb, közepes méretű legyen, de nem baj ha nagyobbra nő, csak 4-6 hónapos közötti legyen, hogy jobban megszokják a helyét és ne legyen nagy traumát átélt kutyus.

Szóval szerintetek milyen kutyust kéne nekünk?



2021. márc. 6. 09:49
 1/2 anonim ***** válasza:
96%

Cavalier king charles spániel, családi kutya, nem ugatós, jó tenyészetből választva egészségügyi szűrésekkel teljesen jól érezné magát nálatok.

De Shih-tzu is jó lenne, hasonló felépítésű és jellemű mint a cavalier, nyugodt, családi kutyafajta.

2021. márc. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
77%

Nem gonoszság.

"anyáéknak fontos"

Javaslom, hogy ők válasszanak.

2021. márc. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!