Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok mondani olyan kutyafa...

Tudnátok mondani olyan kutyafajtákat, amik nem csak akkor védenek meg, ha őrző védő képzést kapnak?

Figyelt kérdés
Németjuhászt akartam, de azt mindig képzik a védésre, nekem olyan kutya kéne, ami ösztönből véd és nem azért mert kiképezték rá.
2021. márc. 6. 14:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon nagyon sok minden függ az egyedtől, a felmenőktől, a szocializációtól.

De egy munka németjuhász megvéd, ha kell. Nem véletlenül alkalmazzák szolgálati kutyáknak is.

2021. márc. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Kaukázusi.
2021. márc. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Ösztönből nem fog védeni,ha érzi nem szereted.
2021. márc. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nyilván szeretném, te jó ég.

Csak amellett, hogy napi 4 órát sétálok, futok, úszok, játszok vele meg bent van a lakásban velem, szeretném, ha megvédene, ha probléma adódna, anélkül, hogy kiskorától kezdve őrző védő képzésre kelljem hordanom.

Először németjuhászt szerettem volna, de ismerősöm mondta, hogy ki kell képezni ahhoz.

Rottweilerre gondoltam még, amíg vártam a válaszokat.

Köszönöm amúgy.

2021. márc. 6. 15:15
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

Aktív védőösztön amit te keresel. A nagytestű, zord tájakon edzett medvekutyákban megvan. DE ezek területőrző kutyák.


Személyvédelemre csak képzett, de nem zaákmányszerző ösztönre épült munkavonalas kutya fog megvédeni

2021. márc. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az szívás.
2021. márc. 6. 15:21
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

Technikailag minden kutya megvéd ha gazdájának tekint és szeret téged, az inkább nagyobb kérdés hogy mennyire hatékonyan tudja tenni. Pl egy csivava sose lesz annyira hatékony mint egy Kaukázusi.


Volt régebben egy kan beagle keverékem (aki csak annyit tudott hogy ha hívom vissza jött, illetve nem ment le az útra), egy részeges illető elkezdett felém jönni miközben magyarázott valamit. A kisugárzása támadó jellegű volt, illetve a kezében volt egy lánc amivel fenyegetőzött. Én a kutyámmal labdáztam, mikor egyre közelített felém az ember. Ezt a kutyám is észre vette, odajött hozzám és morogni kezdett a fickóra, az nem állt meg. Mikor 3 méterre ért tőlem a kutyám fogta magát és ráugrott majd elkapta a karját, és egy darabig nem eresztette. Egy ismerősöm aki arra járt segített leszedni a kutyám róla, majd hívni a rendőröket. A férfit elvitték, a rendőr még a kutyám is megdicsérte. Hozzá teszem a kutyám menhelyi volt, jól szocializált és én akkor voltam 14 év körüli lány, szóval ha ő nincs ott maximum futni tudtam volna

2021. márc. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Akkor minden erőteljesebb, nem mindenkivel barátkozó típus kutya alkalmas rá? De akkor a németjuhász is az volna elvileg.

A beagles sztori nagyon cuki.

2021. márc. 6. 16:22
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
kamu sztori
2021. márc. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen de függ a kutya személyiségétől
2021. márc. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!