Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok mondani olyan kutyafa...

Tudnátok mondani olyan kutyafajtákat, amik nem csak akkor védenek meg, ha őrző védő képzést kapnak?

Figyelt kérdés
Németjuhászt akartam, de azt mindig képzik a védésre, nekem olyan kutya kéne, ami ösztönből véd és nem azért mert kiképezték rá.
2021. márc. 6. 14:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
80%
Egy jó ösztönű kutya tanítás nélkül is felismeri , mikor kell közbelépnie. A jó kutya először csak morog, befeszül, kihúzza magát, hogy minél nagyobbnak látszódjon. Ha ez nem elég az elrettentéshez, akkor jön az ugatás , majd a kitámadás.
2021. márc. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Amerikai staffordshire terrier. Szende cuki kutyam van tenyesztotol,jol szocializal,de amikor veszelyben lat,odaugrik es harap. (Tesztelve van.)


Amerikai pitbull terrier. O is ugyanez.


Fontos,h ne verd meg soha,ne terrorban tarsd ,mert akkor nem ved meg.

2021. márc. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
46%

12-es vagyok: a kutyam baratsagos emberekkel. De nem nyalogat ossze valogatas nelkul senkit. Siman meg tudja simogatni vmi,akivel beszelgetek .

A tenyesztom mondta,h semmikep ne vigyem ov kepzesre. Anelkul 100% megved. Azzal csak felesleges rossz beidegzodeseket tsnitanak bizonyos mozdulatokra.


Az ov kepzett kutyaknal,amikor szorskozasbol hirtelen odanyulnak,a beveses miatt mar rafog az illetore vagy tepi,ha arra kepeztek. A belvarosban sokan szorakoztak velunk os mar,h hirtelen odahajolt es ramorditott vmi hangos kerdest ,mas hirtelen benyult a kutyam ele felulrol ,volt olyan,h a pulcsijat lehuzta es lengette a kutyam elott. De en megtanitottam,h akkor van jatek,ha en azt mondom. Akkor meg huzunk kotelet,rongyot.

A kutyam minden helyzetben meg tudta kulonboztetni a szorakozasokat/nem tamadas jellegu teszteleseket.

Ha jartunk volna ovre,mar kb 5 ember lenne kezfej nelkul. Ha azt tanitottak volna neki.


Sot az idegen lakasba bejovetele: odarohant es az eloszobaban radogott figyelmeztetesul a fazonra. Ezt sem tanitottam. Viszont szabdekosan nem hivunk vendegeket. Ha a pasi beljebb jott volna ,egyre kemenyebb 8 napon tul gyogyulot kap. De szerencsere szolt,h inkabb nem jon beljebb. Ugyh megvedi a lakast is.


Sot miniszoknyas lanyok utan megy,haverkodik.(Ivaros kan)


Ha egy kutya rosszat tapasztalt: a gazdit mar tamadtak meg,akkor hasonlo szitukban is mar elo lesz feszitve. (Ilyet is tapasztaltunk mar mas kutyanknal. Tulbiztositja a vedelmet. Kevesebb bizslmat kap az illeto.)


A nagyobbtestu kutya feleslegesen nem kotekszik az emberekkel. Csak a legvegso esetben tamad oda.


Ha ilyen celod van,tenyesztotol vegyel kutyat: masztiff,roti,amstaff,cane corso,kaukazusi juhasz,kozepazsiai juhasz. Ok kedvesek,jamborak,mindaddig,amig nem kezdemenyeznek tamadast a gazdi ellen. Ok nem ugatnak a belvarosi setanal. Enyem mas kutyara se. Eszrevetlenul jonnek melletted. Tisztaban vannak az erejukkel,nem fitoktatjak.


Egy bnom mondta,h a kaukazusija kenyerre kenheto volt,soha semmiert nem problemazott.

2021. márc. 7. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!