Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom a kutyákat leszokta...

Hogy tudom a kutyákat leszoktatni az ásásról?

Figyelt kérdés

Két éves vizsla+ talán roti keverékek.


Nyáron rá volt fogva, hogy meleg van , de sok nálunk a vakond, egér, cickány szerintem ezeket is érzik.


Alsó épületet is ássák, kaparják a falat. Kipusztították a bokrokat.


Amíg exem volt próbáltuk lefárasztani,de elég bohócok még most de egyébként okosak.


A fekete szeret jobban ásni,de ő " okosabb" a barna az ha kiengedem akkor rohan világgá, lopkod, rágcsál.


Jelenleg egyedül vagyok mozgáskorlátozott sétálni én őket nem tudom vinni.


Gondolom le kellene őket fárasztani,de hogyan?


Teljesen külön városban lakik mindenki így az egyedül lakok szószoros értelem



2021. márc. 6. 16:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudod őket lefárasztani, próbálj meg inkább új gazdit keresni neki. Én a vizsláimat minden második nap 10-20 kilométert futtatom, nem is rombolnak semmit. Amúgy meg 1,5-2 órát sétálunk egy nap.
2021. márc. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ha felteszek a fára egy rongyot azzal elvannak ez így kevés lehet?
2021. márc. 6. 16:31
 3/13 A kérdező kommentje:
Egyébként próbáltam tavaly már gazdit keresni nekik,de nem kellenek senkinek sem :(
2021. márc. 6. 16:32
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos hogy jó ötlet az én kutyámnak így ment ki a lába. Addig ugrált a rongyért, amit feltettünk (,hogy ne rágja már tovább mert darabokban van a földön) hogy rosszul érkezett a földre és kiment a lába. Ket hétig nem tudott ráállni. Szóval csak óvatosan
2021. márc. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy idő után a rongyot is meg fogják unni. Kérj segítséget fajtamentestol (német vizsla fajtamentés, magyar vizsla s.o.s). Egyetértek a 4.válaszolóval, ez egyébként nagyon balesetveszélyes.
2021. márc. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem fajtatiszták sajnos, 3 menhelyet kérdeztem tavaly nem fogadták be.


Ha nem lennék nyomi most nem lenne ez :/

2021. márc. 6. 16:39
 7/13 anonim ***** válasza:
Egy próbát megér. Szoktak hirdetni fajtajellegű kutyákat is.
2021. márc. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A fekete kutya az pl szerette a lézért azzal nem volt baj. Úgy tudtam futtatni legalább.

Nem sok az első udvar de olya 500 méter de ezt ugye csak este lehet :(

2021. márc. 6. 16:43
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Labdázni szeretnek?

Ha igen, az is egy szuper fárasztás.

Taníthatnál nekik trükköket is, ha szellemileg lefáradnak, akkor is kevesebb kedvük lesz ásni.

A lyukakat pedig temesd be, vagy/és rakj bele téglát, hogy ne tudják őket folytatni, ha pedig rajtakapod őket, szólj rájuk.

2021. márc. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Szeretnek labdázni, de kb 10 percig. Lyukakba már a kakát is betemettem, mert valahol azt olvastam akkor nem ássa.


Azért most ástak olyan helyen is.

Rájuk szólok, meg megszoktam nekik mutatni a lyukat is " ez mi? Fúj, nem szabad, szégyelld magad"



Talán jövőre letudjuk betonozni majd,de akkor is kellene neki zöld rész szerintem.


Betonról ugye a kakát is könnyebb szedni.

2021. márc. 6. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!