Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Udvar nélküli kutyatartók,...

Udvar nélküli kutyatartók, naponta hány órát viszitek ki a kutyá(i)tokat? Milyen fajta és mennyi idős?

Figyelt kérdés
2021. márc. 7. 08:39
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
3-3 óra hosszát, 4 éves rottweiler
2021. márc. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%

utolsó vagyok

2x 3 óra hosszát, úgy értem

2021. márc. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Hétköznap 3-4x összesen kb 5 órát vagyunk lent

Hétvégén 4-5x akkor olyan 7-8 órát vagyunk lent

Aktív mozgás, játék, sima séta, és tanulás is van benne

11 hónapos puli keverék (nagyobb mint egy puli)

2021. márc. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Reggel van egy 1-1.5 órás séta, délután meg egy fél órás. Nagyon nem is fér bele több az átlagos ember életébe.

Ezen kívül a pisálási igény az amit fontos még kielégíteni nekik rendszeresen, az meg 5-10 perc. Mert ugye hiába sétálnak reggel órákig, ha utána 10 órán át bent vannak mondjuk.

2021. márc. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ez változó, nincs napi fix limit, amennyire a kutyámnak igénye van.

Ha szakad az eső, pisire is nehezen tudom kiimádkozni, de olyan is van, hogy egész nap mászkálunk (nem munkanapokon).

Mentett keverék, 9kg, 3-4 év közötti.

2021. márc. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A környékünkön szinte mindenki vagy 1-2 órákat van lent, vagy 5-7 órát.

Csak én szerintem az arany középút a 3-4 óra?

Mert akik keveset vannak lent, azok azt mondják Úristen mennyit mész vele, akik többet, azok meg Úristen szegény kutya egész nap bent döglik a szobában.

2021. márc. 7. 14:54
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ember válogatja, ezért nem érdemes ilyet kérdezni. Aki kevésszer viszi az lepontozza a sokat és fordítva
2021. márc. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
63%
Nem lehet általánosítani, hiszen a kutyáknak is eltérő igényeik vannak. Teljesen más egy szánhúzó, mint mondjuk egy pincsi. Ráadásul baleset bármikor közbejöhet, ami szintén módosítja a sétát. Az én kutyámnak szeptemberben volt egy karomsérülése, ami fájt neki, amikor már jobb volt, nekem sérült le a lábam, majd decemberben megint karomsérülés, természetesen orvos ellátta mindkét alkalommal, viszont akkor nem tudtunk sokat menni. Meg bejöttek az esős napok, és megmakacsolta magát, inkább kuckózott bent. Most itt a jobb idő, újra megyünk nagyokat, bár ma még foga volt a napnak, reggel megfájdult a fülem, de következő hétvégére már 15km be van tervezve. Szerintem mindenki a saját kutyájához kell, hogy igazítsa. Ha a kutya nem problémás, akkor megfelelő a foglalkozás, ha problémás, az meg jelzi, hogy valamit változtatni kell. Amúgy meg vannak kutyák, akikkel egész nap lehetne menni, akkor sem fárad el, de a gazdi agyilag nem fárasztja, pedig kellene. Szerintem ez is probléma.
2021. márc. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!