Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztőnél, ha a tüzelő...

Tenyésztőnél, ha a tüzelő szukához beszökik egy kan, mi lesz a sorsa az alomnak?

Figyelt kérdés
Normális tenyésztőnél ez elvileg nem fordulhat elő. De mi van, ha mégis? Megtartják vagy valamilyen módon elvetetik a keverék kölyköket? Ha megtartják, az anyagi kiesés lesz a tenyésztőnek, vagy hasonló árkategóriában eladja őket, mert a szuka fajtatiszta?
2021. márc. 7. 09:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
69%

#10

a legtöbb tenyésztő úgy van vele, hogy vigyék drága kölyköket is

nem olyan könnyű eladni 8 db 200ezres kölyköt, és a költségek az egekben, ha 6-8 felnőttet, meg 8 kölyköt oltatsz, chippelsz, etetsz, egy vagyonba kerül.

2021. márc. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez a tenyésztőtől függ, valamelyik még azt is szerződésbe írja mit adhatsz neki enni, valamelyiket meg semmi nem érdekli.

A véletlenül balesetező keverékeket ő válogatja le, ha erős a fajtajelleg akkor simán el fogja adni a nagy részük törzskönyvel, mivel kötelező DNS teszt nincs. Persze, ha a tulaj csináltat akkor bukhat vele, de túl sok minden van ebbe a tenyésztős dologba belelátva. A 10%-ot se éri el azok száma aki komolyan gondolja és komolyan ért is hozzá és nagyon szigorúan vesz mindent, ők pedig jellemzően külföldre adják el a kölyköket (olyan árakon amiket itthon ki se fizetne senki). Az összes többi igazából papíros hobbitenyésztő különböző minőségi szinteken.

A szemmel láthatóan keverékeket eladja sima kölyköknek, papírok nélkül, ezekről adózni sem fog értelem szerűen.

Egyébként elég ritka, hogy ez előforduljon, mert normális tenyésztőnél a szuka el is van zárva arra az időre. Ha kanja is van főleg el kell zárni, mert az ovuláció kezdetétől számított napokon, meghatározott időpontokon célszerű a fedeztetést engedni vagy katéterezni, tehát nem szabad engedni őket egész nap a tüzelés folyamán végig.

2021. márc. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod #12!

Igazából a kérdés nem alaptalan volt. Ennyit tudok csak az egészről: Adott egy állítólagos tenyésztő, aki vakvezetése is alkalmas kutyákat tenyészt. Nem csak egy fajtával foglalkozik és viszonylag sok kutyája van. Éppen vitték volna a szukát egy tenyész kanhoz. Egy véletlenül nyitva maradt kapu miatt azonban a tüzelő szukához beszökött a mellette levő tenyészetből egy más fajta kan kutya. A szuka jelenleg vemhes, a kölykök még nem születtek meg. Egyébként a tenyésztő embert/embereket is alkalmaz a kutyák gondozásához. Fülhibás kutyát ingyen oda adott az alkalmazottjának, de nem ivartalaníthatja, mert a tenyésztő tervezi vissza venni tenyésztésbe. Az alkalmazott kérdezte (telefonon), hogy kell-e kölyök, mert ha nem... Nem derült ki, hogy mi van, ha nem. Egyébként az alkalmazott a családtagom tőlünk távol lakó rokona. Később megtudtam, hogy ezzel egyidőben egy másik születendő alom is lesz, tehát a tenyésztő másik fajta szukája is vemhes lett, hála a nyitott kapu egyszeri esetének. Elvileg ugye mind a 4 kutya fajtatiszta. A szuka golden retriever, a beszökött kan, magyar vizsla. A másik meg ónémet juhász-moszkvai őr, de ebből nem tudom melyik fajtát tartja az adott tenyésztő. Nem én beszéltem az alkalmazottal sem, nem tudok kennel nevet sem. A kutya ingyen lenne, az alkalmazott hozná el hozzánk. Szóval a történet nagyon bűzlik és nem is tudom hova tenni, hogy mi a fene ez az egész?!

2021. márc. 11. 18:34
 14/15 anonim ***** válasza:
Egyébként rosszul írtam, itthon a magyar fajtákra van 2018 óta kötelező DNS teszt, de a többi fajtára nincs.
2021. márc. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nagyon nem mindegy, hogy ők most FCI standardnak megfelelő fajtatiszta hobbi vagy versenycélú kutyát tenyésztenek vagy speciálisan vakvezető kutyákat, ugyanis azok lehetnek keverékek is, előtérben van a speciális feladat maximális teljesítése a fajtatisztasággal szemben.
2021. márc. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!