Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barf: Csirke után mit és...

Barf: Csirke után mit és hogyan érdemes bevezetni?

Figyelt kérdés
Tudok most venni birka tüdőt és marha belsőségeket. Hány százalékban adhatom? S ezek húsát csontját is be kellene ezután vezetnem? Mert úgy tudom a többféle hús bevezetésének a lényege inkább a belsőségek miatt kell. Azoknak különbözik leginkább a vitamin összetétele.
2021. márc. 7. 17:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%

A tudot vezetheted be belsosegkent.


A feherhusokbol asszem meg kellene nehanyat adnod,h atterj vorosre is.


A majat csak hetekkel kesobb adhatod.

Facen van barfos csoport.


[link]


Itt megtalalod pontosan.

2021. márc. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Tudtommal a tüdő színhúsnak számít!?🤔 Ha belsőségnek, akkor tudom, hogy 5-10%. De legutóbb azt olvastam, hogy a színhús 20-30%-a lehet tüdő.

Olvastam már rengeteg mindent meg fogok is még, de azért szeretek sajátosan is gondolkodni és esetleg hasonlóképpen gondolkodóktól szerettem volna tapasztalatot hallani, hogy a csirke után erre hogyan induljak el.

2021. márc. 7. 17:38
 3/13 A kérdező kommentje:
Persze köszönöm a válaszod!
2021. márc. 7. 17:38
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Tüdőt illetve marhát még ne, keress csirke belsőséget :)

Aztán jöhet a pulyka

A tüdő az húsnak minősül max 10%-ban lehet adni

2021. márc. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Miért most mi baj lenne egy kis (akkor 10%) birka tüdőtől? Vagy egyéb marha belsőségtől?
2021. márc. 7. 19:31
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Tüdő felesleges, tápértéke nincs. Akkor érdemes adni ha fogyóznia kell a kutyának. A marha meg erős hús, nehezebb emészteni. Ezért nem adjuk csirke után
2021. márc. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Dehát fokozatosan adnám. Vagy eleve csak 10%-ban végig. Különben igen van egy kis téli túlsúly, úgyhogy azért is örültem most ennek a birkatüdő vételi lehetőségnek. A marha belsőségeket pedig friss vágásból fogjuk kapni jövőhéten, azt sem fogjuk visszautasítani. Legfeljebb ha több helyen is ezt olvasom, hogy ezt így nem lehet, akkor lefagyasztom későbbre. Próbálok még utána járni, köszönöm.
2021. márc. 8. 07:14
 8/13 A kérdező kommentje:

Na még jó, hogy ebben is kételkedtem és utána néztem,itt van pl.a marha tüdő tápértéke és vitaminjai:

[link]

Pont olyanok vannak benne ami jó a kutyusoknak.:)

2021. márc. 8. 07:18
 9/13 anonim ***** válasza:

ha eddig csirkét adtál, akkor most jönnek a csirkebelsőségek. Eleinte egy fehérjeforrást adunk, és ha ott már minden simán megy a belsőségekkel, utána lépünk egy következő fehérjeforrásra.


Tüdőt akkor szoktunk adni, amikor a kutyanak fogynia kell, mert telít, egyébként semmi haszna nincsen.


Szóval a csirke után a marha egyáltalán nem jó ötlet.


Csirkemájnak illene következnie.

2021. márc. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A csirke belsőségen is túl vagyunk már.
2021. márc. 8. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!