Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Érdemes a gázt bevezetni?

Érdemes a gázt bevezetni?

Figyelt kérdés
Osztatlan közösben levő ház, az utca, ahol megy a gáz kb 150-200 méterre van. A szomszéd 2.5 milliót kérne az átvezetésért, mivel a telkén is átmenne. 130 négyzetméterre vetítve kicsit sokallom az évi 500-600 ezres tartályos gáz költséget, a ház 19 éves, tehát nem egy gyenge szigetelésű ház, ezért gondolkozom a gáz bevezetésén, de lehet nem opció aztán. Gázkazános a fűtés, radiátorokkal.
2020. dec. 29. 22:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%

Nem éri meg, a kazán, a rendszer, a tervezés, a radiátorok, a szomszéd díja, a 200 méter bevezetés, összesen kb. 8-10 millió lehet.

A szomszédod meg elég jó fej, én semmi pénzért nem engedném.

2020. dec. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
A kazán, a radiátorok most is megvannak, azokkal fűtök.
2020. dec. 29. 23:00
 3/23 anonim ***** válasza:
19%

Én biztos nem fizetnék ezért.

Vegyél egy pellet kazánt, vagy napelem, és villany fűtés.

2020. dec. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
70%

Persze napelem fűtés, meg 10 millió a gázbekötés... Ti láttatok egyáltalán életetekben családi házat? Mert gyanítom panelól megy az ész osztás.

Hogy egy házat kifűts napenergiával, minimum 15kW-os rendszert kéne építeni.

Ez meg alaphangon belekarcol a 10 millióba.

A pellet meg horror áron kapható, plusz én még olyan pellet kazánnal (pedig láttam már lakossági 1,5 millió forintost is) nem találkoztam ami ne szarakodott volna egy szezon alatt legalább 3-4 alkalommal (visszaég a puttonyba az anyag, befüstöl, kialszik stb.)

Hosszútávon csak is a gáz éri meg legjobban, üzemeltetés és komfort szempontjából.

2020. dec. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Vagy fatüzelésű kazán, pufferrel, ezen gondolkoztam még. De ahhoz kellene új kémény, a ház másik végében lenne a kazán. A 2-3 millión felül ott van még a gázterv is, ami tényleg lehet egy súlyos összeg. Mondjuk tény, hogy minden rendelkezésre áll, gázkazán, fűtésrendszer kompletten. A napelemes rendszerhez viszont a házat is szigetelni kellene, hogy legalább egy jó energetikai besorolást elérjen, most olyan átlagos lehet a ház.
2020. dec. 30. 00:51
 6/23 anonim ***** válasza:
80%

Valoszinű hőszivattyú a legjobb megoldás. A kérdés milyen a fütés rendszer. Ahogy értelmeztem van egy PB tartályos gáz fütés rendszer, ami üzemel. Ez alapján a legjobb valoszinű a tartályos gázt meghagyni a csucsteljesitménynek és mellé egy Levegő-viz Hőszivattyút beépiteni. De nagyban füg az igényektől és a pontos rendszertől hogy mi az optimális. akkár klimák beépitése is jó lehet. Ennyiért gázt bevezetni biztos hogy pénzkidobás.


[link]

2020. dec. 30. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Egyszer egy téli üdüléskor kivettem egy házikót, amiben vegyestüzelésű kazán volt, nekem nagyon tetszett, hogy egyenletes kellemes meleg volt bent, pedig semmi hőszigetelés nem volt a házon, az ablakok is huzatosak voltak.
2020. dec. 30. 03:06
 8/23 A kérdező kommentje:
Így van, PB gáz, tartályos, gázkazánnal, radiátorokkal, nagy hidegben is elegendő a 60 fok, nagyon max 65. Hőszivattyú se lenne talán rossz, enyhe időben szerintem az 45-50 fokos radiátorok is kifűtenék a házat. Amúgy ezt folyamatos üzemben kell használni, mint egy inverteres klímát? Tehát gondolom max egy időjárás követő szabályozó vezérelheti a hőszivattyút, nem pedig a benti, tekerős szobatermosztát, ami ki-be kapcsolgatná a kompresszort. Split, oldalfali klíma csak az egyik szobában van, engem zavar az az állandó légáramlás, még ha kicsi is, noha inverteres.
2020. dec. 30. 03:33
 9/23 anonim ***** válasza:
77%
Hőszivattyúval nem jössz ki évi 500 ezer alá. Akkor meg már mindegy hogy tartályos gázt veszel, vagy áramot. Plusz egy hőszivattyús rendszer kiépítése ~3 millió H tarifás órával.
2020. dec. 30. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
56%
Jól gondolod. A kibekapcsolgatos szobatermosztátnak lejárt az ideje. 10-20% plusz is lehet fogyasztásba a időjárás követő szabályozógoz képest. Ahol élek nem is engedélyezet új rendszer épitése termosztátos szabályzással. Igy szerencséd van valoszinű 90% fölöt kitudod füteni hőszivattyúval. Később igény esetén könnyen megoldható a hütés is.
2020. dec. 30. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!