Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának menhelyi kutya,...

Első kutyának menhelyi kutya, cicák mellé jó ötlet?

Figyelt kérdés

Egy ideje kutyust keresgélek, és mivel semmilyen kutyás tapasztalatom nincs, így felmerült, hogy egy picit idősebb kutyát vállaljak be elsőként, és körül is néztem valamennyi közeli menhely honlapján. Egy kutyus nagyon megfogott: egy 7 éves Beagle keverék kan kutya, aki nagyon emlékeztet a gyerekkori családi kutyánkra. Elmegyek megnézni a héten, érdeklődni a természetéről. Fontos, hogy macskákkal kijöjjön, mert benti kutyus lenne, a két cicánk mellett.


[link]


Ti mit gondoltok róla? Milyen más fajták lehetnek benne?


Egy 7 éves Beagle keveréknek mennyi mozgásra lehet szüksége naponta szerintetek?


Milyen nehéz lehet egy idősebb kutyát szobatisztaságra nevelni? Meg úgy általában megnevelni, pláne egy ilyen keveréket?


Névötleteket szívesen fogadok (jelenleg Pickles a neve).


Köszönöm.



2021. márc. 8. 07:25
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Csak azt tudom mondani hogy első körbem korönt sem éld bele magad annyira. Nem biztos hogy kiadják neked, tehát nevet keresni neki egyenlőre felesleges. Nekeü amúgy semmi beagle nincs ebben a kutyában. Inkább néz ki valami juhászkutya szerűségnek. Tanítani ugyan úgy lehet, max több időt igényel és lehetnek traumái, pl fél a bicikliktől, vagy akár pont az hogy vadássza a macskákat. Érdeklődj a menhelynél.
2021. márc. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Aranyos kutyus. Szerintem Beagle, mellett lehet benne német juhász vagy roti (a fotózása alapján) de ezek csak tippek, az is lehet, hogy valamilyen igazi mix van benne...de a beagle az tuti.


Egyénfüggő a mozgásigénye, az én Beaglem megelégszik napi 1-1,5 óra sétával. Szerintem neki is a 1,5 órás mozgás kell de majd idővel úgy is kitapasztalod, hogy bírja és hogy mennyit bír.

Az, hogy most ő keverék..nem függ össze a taníthatóságával.

Ugyan úgy lehet tanítani mint a fiatalabbak, csak több időre és türelemre van hozzá szükséges.

Nekem Zserbó név ugrott be róla először, de hát kinek mi tetszik.

2021. márc. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Tudom, benne van a pakliban, hogy a menhely talán nem találja megfelelőnek nekem a kutyust. Mindkettőnknek érdeke, hogy passzoljunk, szóval erre fel vagyok készülve.


Amúgy a menhely honlapján szerepel, mint Beagle keverék, de a színe miatt első sorban én se Beagle-re asszociálnék.


Mindenképp meglátogatom azért, hogy megismerjem.

2021. márc. 8. 07:54
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Aranyos kis utcai vegyes, talan a fulei emlekeztetnek picit beagle-re.

Hogy macskakkal milyen a viszonya, ezt vagy megmondjak a menhelyen, vagy ott sem tudjak, mert nem talalkozott macskaval. Nem azt mondom hogy lehetetlen osszeszoktatni oket, de ha a kutyanak van egy berogzult macska gyulolo viselkedese, akkor baromi nehez. Az enyem ilyen, nem tudom mit vetettek ellene a macskak, de ha meglat egyet remeg az idegtol, es latom rajta hogy nem csak kergetne, meg is fojtana. Setak soran mar tilthato, nem rohanna fejvesztve ha meglat egyet, de az udvarunkba nem teheti be macska a labat szerinte. Ugyis van probaido, az alatt ha nem megy az osszeszoktatas, visszafogadjak a kutyust.


Szobatisztasag tapasztalataim szerint felnott kutyakkal pofonegyszeru. Nem kell 2 orankent vinni, mint a kolykoket, azert eleinte keszulj balesetekre, de ha 3-4 orankent viszed, az is boven jo. Ivaros kan vagy ivartalanitott? Elobbi jelolgethet lakasban, de ez sem jellemzo, ha megis, akkor tiltod neki egy hangos hatarozott NEMmel, es megerti. Ha kint pisil, kakil, megdicsered, ha bentre sikerul es az nem jeloles, inkabb szo nelkul takaritsd fel az elso idoben, ne stresszeld tul a kutyat, igy is nagy valtozas lesz neki. Aztan ha megszokta a helyet meg mindent, valoszinuleg szobatiszta is lesz addigra. Nevelni sem sokkal nehezebb, mint egy kolykot, talan tobb idore van szuksege, mig berogzul vagy megerti a feladatot, de onnantol tudni fogja.

7 eves, neki futas mar nem javasolt, laza masfel, 2 ora seta szerintem eleg neki, de ezt majd meglatod.

2021. márc. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

Erdélyi kopó is lehet benne.

Ne tervezz még nagyon előre, ha nem volt ilyen jellegű nyilvános infó róla, de vannak menhelyen macskabarát kutyák benti tartáshoz, úgyhogy biztosan találsz megfelelőt.

2021. márc. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nektek is köszönöm!


Ivartalanított egyébként.


A honlapon megosztva elég szűkös infók voltak róla, de majd ott mindenre rákérdezek.


Bocsánat, ha kissé túl lelkesnek tűnök ezzel kapcsolatban, elég érzelmi alapúan indul ez az egész nálam, de természetesen olyan döntést szeretnék hozni, hogy a kutyus, valamint a cicák és én is jól jöjjünk ki belőle. Ha agresszív a cicákkal, vagy nem vagyok neki megfelelő gazdi, sajnos, nem ő lesz a választottam, hiába az "első látásra szerelem".

2021. márc. 8. 08:16
 7/8 anonim ***** válasza:
92%

Mikor párom örökbefogadta az első kutyáját 4 évesen, ajánlottam nekik, hogy menjenek el suliba. Nem csak mert hasznos, hanem mert nekem hiába van valamennyi kutyás tapasztalatom, jobban halgatott szakemberekre. Neki szüksége volt, hogy kicsit kiokosítsák kutyázásból, a kutyának meg szocializálódnia kellett, mert mindentől IS rettegett mikor hozzánk került.

Attól is függ milyen nehéz nevelni, hogy milyen habitusú a kutya. Ha túl kemény azért lehet nehezebb (viszont neked első kutyának valószínűleg nem is adnak túl erős személyiségű kutyust), ha túl félős, mint nálunk is akkor meg azért, mert ha ő úgy dönt hogy "besz*ri üzemmód" akkor nagyon nehéz kizökkenteni ebből az állapotból.

Lehet, hogy lassabban fog tanulni mint egy kölyök, de megtérül a türlemed.

Az, hogy a cicákkal mennyire fog kijönni függ majd a cicák reakciójától is, de mivel képről olyan vadászkutyás beütése van, előfordulhat, hogy megpróbálja megfogni őket. Jobb helyeken a menhely tud felvilágosítást adni erről.

Szobatisztaságra nevelés is kutyafüggő. A mi fogadottunknak szeparációs szorongása van, így sokáig bepisilt, bekakilt ha egyedül maradt, hiába volt már egyébként szobatiszta. A kutyaiskola sokat segített nekünk ebben is.

2021. márc. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%
Esetleg szerencsésebb olyan kutyát elhozni, aki ideiglenes befogadónál van, nem menhely telepén kennelben. Idinél már hozzászokhat esetleg más állatokhoz is, családi környezetben van, foglalkoznak a rehabilitációval, szocializációval.
2021. márc. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!