Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kistestű kutyáknak kisméretű...

A kistestű kutyáknak kisméretű táp kell?

Figyelt kérdés
Az egyik rokonunk most csináltatja meg a kerítést, így a kutyájára mi vigyázunk. Hozott neki kaját de meg lepődtem mert én azt hittem a kistestű kutyáknak van kis alakú táp. Most adtam neki de alig bírja elrágni. Nekünk nagytestű kutyáink vannak szóval fogalmam sincs mit adjak neki. Mivel bontatlan volt a csomag lehet nem is ilyet szokott kapni. Adjak neki macska tápot?

2021. márc. 8. 08:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a rokonnak volt egy kis esze olyan tápot vitt a kutyájának idegen környezetbe, amit már megszokott.

Hívd fel, kérdezd meg, jelezd esetleg ezt a megfigyelésedet, de saját ötlet alapján semmiképp se etesd mással, mint amit a gazdái adnak neki!

2021. márc. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg a rokonodat hogy biztos azt szokta-e enni és nem véletlenül vett olyat amit alig bír elrágni.

Nekem közepes testű kutyám van de a nagy szemű tápot alig bírja elrágni meg egyáltalán nem eszi meg. Meg nekem ismerősöm aki állateledel boltot üzemeltet javasolta hogy kistestű kutyáknak való tápot vegyek inkább ami kis szemű azt elfogja tudni rágni. Mivel nagytestű kutyánk is van annak nagy szemest veszek mert a kis szemest képes egybe lenyelni ami baromira nem jó.


Macska tápot adhatsz neki de azt hosszútávon nem javaslom teljesen más összetevők, vitaminok vannak benne ami macskáknak való nem kutyáknak. Baja nem lesz ettől, csak hosszú távon nem jó.

2021. márc. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Igen, kis méretű kéne, hiszen egy csivava pl akkora mint egy labrador feje. Nem mindegy mekkora a krokett.
2021. márc. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Megkerdeztem mindig ilyet kap. Azért érdekes mert egy féléves kutyanak nem adnék ekkora tápot. Most kapott szalonnabort azzal elvan, de ha ez a vacsorája akkor én is ezt adom neki.
2021. márc. 8. 09:53
 5/5 anonim ***** válasza:
59%
6 kg-os kutyám is nagyszeműt kap, tudnak ők rágni, nem nyomorékok. Bár tény, hogy egy "őrült" terrier, ha nem lenne habzsolásgátlós a tálja 10 mp alatt betolná a kajáját.
2021. márc. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!