Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudnek itthon csinalni 17...

Mit tudnek itthon csinalni 17 eves kutyam gennyes sebevel?

Figyelt kérdés

Ahogy mar fent irtam nagyon idos nosteny kutyam van, kb 2 hete begyulladt az egyik emloje azonnal hivtuk az allatorvos, azt mondta csoda hogy meg el a kutya, muteni lehetne de ennyi idos korban mar szinte felesleges vagy lemegy magatol a gyulladas. A gyulladas le is ment de egy korom nagysagu mely gennyes sebe lett a duzzanat helyen. Betadinevel probaltam de mindent lenyal rola. Az allatorvos ismetelten azt mondta hogy tul idos a kezeleshez. Mit tudnek itthon csinalni vele?

Egy elkeseredett gazdi



#Gennyesseb
2021. márc. 8. 17:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Másik orvos!!!
2021. márc. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
26%
Gallert ra, es vard meg mig leszarad, o ne nyalja semmikepp, esetleg te kitudod neki " pukkasztani" steril tuvel, de o semmikepp se tudja kinyalni, mert akkor elferdozodhet. Hulye doki. Siman csinalhatna valamit, erre nem :/ az idossege nem kifogas attol meg gyulladascsokkentot is kaphatna. Hivj fel masik. Dokit.
2021. márc. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk nem lódoktort kéne kihívni a kutyához hanem bevinni rendelőbe ahol meg is vizsgálják nem csak ránéznek 2 méterről...
2021. márc. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 alletta ***** válasza:
91%
mindenképp mutasd meg másik orvosnak. nekem a 2. orvos mentette meg német juhászomat, még aznap megműtötte, így még velünk élhetett 3 évig.
2021. márc. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat!

Egy kis faluban elunk a kornyek 2 db orvosat hivtam, mindketto csak azt mondta amit irtam az elejen. Holott az egyik orvos csinalta a fiatalabb kutyam ivartalanitasat, nagyon jo szakembernek tunt eddig.

2021. márc. 8. 18:00
 6/18 anonim ***** válasza:
90%

[link]

Masik orvos, oke hogy altatni meg muteni nem lehet, de ehhez nem is kell. Ha a gyulladas lement teljesen es mar csak a sebnek kell begyogyulnia. Ha nyalja, folyamatosan hozzafer a kutya, ez nem fog menni. Max egy 1000es a galler, amit te is fel tudsz neki rakni otthon, ha a szallitas nem megoldhato.

Amikor a mi kutyank felszakitotta valamivel a mellso labanal, mely sebe lett, gennyes, naponta jart hozza ki a doki es lezeres sebkezelest kapott, ami nem faj, hozza sem kell erni. Szinte heg nelkul gyogyult eleg gyorsan.

2021. márc. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Reggel és este Betadinenal leöblíteni és nem szabad nyalogatnia. Keresni kéne egy olyan orvost aki foglalkozik is vele.
2021. márc. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

"mindketto csak azt mondta amit irtam az elejen. Holott az egyik orvos csinalta a fiatalabb kutyam ivartalanitasat, nagyon jo szakembernek tunt eddig."

Van, hogy nem képesek az ember szemébe mondani, hogy nincs már remény és nincs nagyon mit tenni, vagy úgymond "felesleges". Én is átéltem hasonlót...

De, amíg a kutyád nem adja fel, addig te se tedd. Betadin, gallér, ruha, esetleg leragasztani. Az a gond, hogy ki kellene fakasztani a gennyes sebet, ha magától nem fakad ki, aztán rendesen átfertőtleníteni kívül-belül, mert vérmérgezést kaphat tőle. Ha nem tudod már bevinni rendelőbe (pedig az lenne a legjobb), akkor hívj ki valakit, akit tényleg segít. Akár távolabbi orvost is kereshetsz.

2021. márc. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Hyperol oldat kell, vagy tabletta, és feloldani, jó töményre.

A betadin felületi fertőtlenítő. A hyperol mélységi sebekre sokkal jobb.

Jó bőven, gazdagon ecsetelni, öblögetni.

Amíg habzik, addig van min dolgoznia!

2021. márc. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nezd meg oket >>> [link] ... szerintem nagyon jo cucc ... meg magamra is hasznalom ha kell :)
2021. márc. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!