Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Köldök piercing gennyes,...

Köldök piercing gennyes, piros és fáj mit lehet csinálni vele? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy hete csináltattam köldök piercinget az elején semmi baja nem volt kb 2napja elkezdett fájni gennyezni és pirosodni a felső golyónál!

Betadine kenőcsöt mondta aki csinálta azzal kenegetem naponta többször minden kenés előtt általában lemosom hideg vízzel,hogy ne a "koszos" kenőcsöt kenjem bele a lyukba.

Van esetleg valami ötletetek,hogy mivel lehetne jobb vagy inkább szóljak annak aki csinálta?

Valakinek ami bevált?

Illetve lehet szolizni ha gennyezik,valaki volt úgy a megfelelő idő után?



2018. nov. 29. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
12%
Te milyen szoliról beszélsz angyalom? Teljesen gyulladásban van a lyuk! Főleg ha gennyedzik. Szépen menj el inkább bőrgyógyászhoz ne a balfsz piercingest kérdezd. De gondolom milyen tiszta lehetsz ha így begyulladt ennyi idő alatt.
2018. nov. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hűű, anno én is így jártam, még vadhús is elkezdett rá nőni. A betadine kenőcsöt felejtsd el. De egy életre. Megtelepszik benne minden kosz.

Nekem anno az alkoholos fertőtlenítés segített (3-4 óránként csepegtettem rá). Gyógyszertárban lehet kapni. Csípett mint a fene, de 3 nap alatt teljesen meggyógyult.

2018. nov. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Első te mekkora paraszt vagy! Nekem is volt köldök piercingem, jelenleg is van több féle. Egy icipici rántástól, vagy ruhába akadástól is begyulladt az elején.

Kenőcs helyett én az octenisept sprayt javaslom rá, sokkal jobb. Esetleg gyógyszertári alkoholt, bár arról vegyesek a vélemények. Próbáld meg nem piszkálni, ha hozzányúlsz csak tiszta kézzel tedd. Naponta 4-6 alkalommal is kezeld, aztán idővel csökkentsd. Esetleg le is ragaszthatod, bár ha otthon vagy, szellőzzön, úgy jobban gyógyul. A szoláriumot szúrástól számítva 4-6 hétig hanyagold, illetve ha begyulladt, akkor is kerüld.

2018. nov. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Talán 20év felett már nem vagyok az angyalod.

Többiek köszönöm.

2018. nov. 29. 15:45
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

1-es. Ha most itt állnál előttem lekevernék neked egy oltári nagy pofont, aztán kiírhatnád magad a fészbukra metoo hashtaggel, vagy ahova akarod, te idióta.


Octenisept spray a patikából! Valamint vegyél mellé egy üveg alkoholt is (így kell kérni, 70%-os alkohol). Zuhanyozz le, hogy lejöjjön a kenőcs trutyi (ami rossz ötlet volt). Aztán fogsz egy fültisztítót és belemártod az alkolosba és alaposan átmosod vele a piercinget meg a környékét. Tegyél az ékszerre is bőven és mozgasd át a seben, hogy fertőtlenítse. Várj egy kis időt, én kb 20 percet szoktam, aztán fújd be az Octenisepttel. És azzal fújd naponta 3x. Az alkohollal óvatosan mert kiszárítja a bőrt. De néha-néha nem árt, h fertőtlenítsd vele.

2018. nov. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
37%
:D :D :D :D :D imádom az ilyen szájkaratésokat. :D
2018. nov. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!