Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweilertől tartanak az...

Rottweilertől tartanak az emberek? ha igen, miért, ha nem, miért?

Figyelt kérdés
2021. márc. 9. 06:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
52%
Mert az Ómen című filmben ő volt a satan kutyája.
2021. márc. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%
Én például nem. Ugyanolyan kutya, mint a többi, nyilván hozzá nem értő kezekben lehet agresszív, de ez minden kutyára igaz.
2021. márc. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%
Én speciel minden kutyától tartok, ami térdem fölé ér. Nem bízok bennük. Sok volt a rossz élményem velük kapcsolatban.
2021. márc. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
62%

Igen, szerintem azért, mert lehet láttak már valamilyen formában pl rendőrkutyás bemutatót és elég félelmetes, ahogy becsapódnak a karba.


A kerítés mögött nagyon kitartóan és nagy energiával ugatnak, nem, mint egy beagle, hogy az udvar közepén vuvuzik, behúzott farokkal, esetleg még hátrál is közben.


Meg talán az egész kutya megjelenése, kiállása, mozgása tiszteletet parancsoló, idegenekkel kevésbé szoktak bratyizni, nem úgy, mint egy jó idegrendszerű labrador, aki új ember láttán majd széttesik, úgy csóvál.

2021. márc. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
71%
Nem félek, mert ez is csak egy kutya, de ha nincs ott a gazdaja, nyilvan nem megyek oda hozza. Exemeknek volt rotija, eloszor menekult, tavolrol ugatott. Fel ora elteltevel mar az olemben volt. Ideggyenge volt, valamint "rideg tartasban" csak ki volt csapva az udvarra, sok emberrel nem lehetett kontaktja.
2021. márc. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
74%

Minden kutyától tartok, de rotit még szerencsére nem láttam az utcán szabadon sétáltatva.

Attól tartanék hogy nagy, könnyen szét tudna szedni ha elkap.

2021. márc. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
25%

Utálom a rottweilereket és dobermannokat. Nem csak azért, mert félek tőlük, hanem azért is, mert agressziv, ronda külsejük van. Főleg a dobermannoknak, legalább ne vágnák a fülüket.

A kuvaszoktól is félek, de gyönyörűnek találom őket.

2021. márc. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
96%

Sok dologtól függ. Elsősorban, ezek a fajták "kemény", határozott gazdát igényelnek. Ugyanakkor több figyelmet, fegyelmet is.

A másik a vérvonal. Ne legyen "fertőzött", hormonokkal kezelt.

Sajnos ezek miatt, egyes példányok idővel szabályosan megbolondulnak.

2021. márc. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
97%

Van aki igen, van aki nem.

Én például nem félek, de amikor a szomszédba átmegyek, nem kezdek el vele úgy játszani, mint pl egy másik fajtával. Tiszteletet mutatok, ahogyan ő is. Szoktam neki dobálni a labdát, és oda jutottunk, hogy ő visszahozza elém, hátrébb lép, leül, és megvárja míg megint eldobom. Ha nem dobom el, elkezdi bökdösni, és tolni felém. Ezt egész addig folytattuk, ha hiszitek, ha nem, simogatást kezdeményezett.

Jó gazda kezében a rottweiler angyali kutya, rossz gazdáéban pedig mindegyik kutya ,,a sátán kutyája,,-ként viselkedik.

A rottweiler tiszteletet igénylő kutya. Volt egy egyed, amitől én is féltem, mert el volt szabadulva a gazda keze alól. Szerintem mindenki maga dönti el, hogy fél-e tölle vagy nem

2021. márc. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
81%
Az emberek gyakran előítéletesek, vagy ostobák (lásd 7-es), ezért igen, vannak bizonyos fajták, amiktől rettegnek, vagy épp utálják őket. A Roti pont egy ilyen, ahogy a kuvasz is, vagy például a bull típusú keverékek. Nekem utóbbi van, a környéken ő midenkinek csak "pibull" (nem az), és valami gyilkos fenvadnak gondolják. Pedig ha én a házamba beengedek valakit, és teszem azt leültetem a kanapéra, a kutyám kérdés nélkül az ölébe mászik.
2021. márc. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!