Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweilertől tartanak az...

Rottweilertől tartanak az emberek? ha igen, miért, ha nem, miért?

Figyelt kérdés
2021. márc. 9. 06:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Helyzettől függ. Ha morogva rohan ma nekem az utcán, akkor igen. Ha farokcsóválva ülne a gazdája mellett, akkor nem.
2021. márc. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
69%

13

Nyilván a saját véleményemet irom le, te tökfej. (Ez enyhébb, mint az idióta.) Azért, mert nem irtam elé, hogy SZERINTEM, azért még nyilván nem a világ népességének 99 százalékát képviselem a véleményemmel.

Most gondolod, hogy nem irhatom le, hogy mi az én véleményem?

Ráadásul nem azt irtam, hogy az összes nagytestű kutya ronda, vagy a bull tipusú kutyák rondák.

2021. márc. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Én minden kutyát szeretek, viszont a nagyobb testű kutyusok a kedvenceim. Rottweilerről pont múlthéten lett egy vicces sztorim.


Nekem amstaffom van, sétáltattam. Ilyenkor az összes kutya megugat, van amelyik vicsorogva, valamelyik inkább csak jelzésképpen tutul. Mindig gyorsabb léptekben megyek ilyenkor, nem akarom sokáig ''hergelni'' a kutyákat. Na, aztán egy rotihoz értünk. Rugózott, közben mély hangon ugatott minket. Szép, nagy kutyus... Észrevettem, hogy a kapu nyitva van. Ezzel párhuzamban a roti is észrevette, kirohant hozzánk. Kicsit megijedtem, amikor a kutyámhoz ért, hátulról fogtam a nyakánál, mivel nem ismerem, nem tudhatom mik a szándékai. Cserébe szét lettünk nyalva. :D Aztán már én is simogatni kezdtem. Gazdája épp akkor tolatott ki, elnézést kért, mondtam hogy semmi gond. Kutyámnak is új élmény volt. :)

2021. márc. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Az enyémtől igen
2021. márc. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát tartani szoktak mert elég izmos kutya, nagy fogakkal aki ha akar nagy kárt tud tenni az emberben. Nyilván nem minden roti agresszív de ismeretlen kutya esetén jobb óvatosnak lenni mint menni az ügyletre.
2021. márc. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
#7-és nem lehet ma Magyarországon (törvényesen) fület vagatni, szóval ott inkább az emberekkel van a baj mint a kutyákkal
2021. márc. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Én csak szuperlativuszokban tudok beszélni a Rotikról. Nekünk volt egy, és imádtuk.

Az biztos, hogy biztonságban éreztük magunkat mellette, úgy őrizte a házat, hogy egy percig sem aggódtunk soha. Ugyanakkor hatalmas szíve volt, az összes cicát, kutyát, minden kisebb állatot pátyolgatott. Amikor a kismacska elaludt a hátán, addig nem kelt fel, amíg a cica fel nem ébredt, és le nem mászott róla magától.

Soha nem harapott meg senkit. Ugatni is csak nagy ritkán hallottuk.

Szerette, ha foglalkoztunk vele. Kiskorában gyakran ölbevettük és ezt akkor is igényelte, amikor felnőtt. Mit mondjak, kihívás úgy filmet nézni, hogy az 55 kilós roti ott ül az öledben :D

10 évig volt velünk, amikor meghalt, az egész család megsiratta.

Tény, hogy el lehet vadítani, de ez a legtöbb kutyafajtára igaz. Ha jól nevelik, akkor az égvilágon semmi baj sincs vele.

2021. márc. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Én nagyon tartok a rottweilerektől. Nem tetszik, hogy olyan sötét kutyák, sötét a szemük. Félek tőlük nagyon. Biztos hoztátesz az is, hogy pár házzal arrébb attól a háztól, ahol felnőttem, volt egy nagyon sunyi rotti. Elbújt mindig a kerítés mellett, és mikor mellé ért valaki, akkor kezdett őrült hangon ugatni vagy morogni. Utáltam.. Még a járás közben a test mellett lógó kezünkre is rákapott néha. De persze nem tudta megharapni a kerítéstől.



Érdekes módon amúgy nekem is nagyrészt fekete kutyáim voltak. Azoktól nem féltem/félek. (angol cocker spániel, németjuhász, mudi)

2021. márc. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

En imadom a rotikat,cane corsokat meg a tobbi ilyen nagydarab rancosfeju kutyat. Gyonyoruek es nagyon jol tanithatoak.


Ok nelkul senkire se tamadnak.


Ha betoro lennek,felnek tole vagy akkor,ha ki akarnam rabolni a gazdit vagy elvenni a taskajat..😂

2021. márc. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Jobb is tartani tőlük, óvatosnak lenni. A pitbull terrier (és keverékei) után a rottweiiler okozza a legtöbb halálos támadást ember ellen.

Persze egy jól nevelt, egészséges idegrendszerű kutya rendben van, de ez csak akkor derül ki ha ismered a kutyát.

És igen, a kutyafajták közt nagy különbség van temperamentumban, hogy hogy reagálnak stresszhelyzetre, ill. a fizikai erőben, harapáserőben is.

2021. márc. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!