Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok segíteni? Emlődaganat...

Tudnátok segíteni? Emlődaganatos a kiskutyám

Figyelt kérdés
Van egy 14éves bolognese kiskutyám, akiről kiderült, hogy emlődaganatos, 22-én fogják műteni, de én addig tuti megkattanok. Ma reggelre kifakadt neki és iszonyat büdös. Mit tudnék csinálni, hogy ne legyen ilyen büdös, lakásban van, nem opció, hogy kirakjam az udvara. Vettem most neki ilyen alumínium spray-t, az állítólag fertőtlenít, de nem segít, ráadásul most tüzel is. Ezt az egészet nem is értem, mindig mikor vittem oltatni rákérdeztem, azt mondta, ha nem fáj neki nincs baj, most meg, csak kitapogatta, (hagyta, hogy hozzáérjen, csak egy helyen mikor megnyomta, kapott volna oda) és egyből azt mondta, hogy emlődaganat először az egyik oldalt veszi ki, és ha túléli a másik oldalt, mert mindkét oldalán van. A másik kérdésem ez lenne, szerintetek mekkora az esélye, hogy túléli? Korához képest nagyon jó formában van. Köszönöm szépen a segítséget.

2021. márc. 9. 11:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%

De miért hagytad ivarosan? Ha ivartalaníttattad volna, most nem lenne emlődaganata! Komolyan, egy 14 éves kutyát hagyni tüzelni... Gratulálok a felelősséghez.


Mivel nem látjuk mennyire előrehaladt a daganat, milyen állapotban van a kutya szíve, szervezete, honnan tudnánk kockázatokat írni? Menj el az orvoshoz és kérdezz meg tőle mindent!

2021. márc. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
28%
Első! Ez nagy tévedés!! Az ivartalanítás NEM előzi meg az emlődaganat kialakulását. Maximum az esélyt csökkenti. De ivartalan kutyánál is kialakulhat!!,
2021. márc. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Hat, imadkozni tudsz, mast nem nagyon.

Illetve most azonnal irany az allatorvos, mert igy nem hagyhatod a kutyat, kezdeni kene a sebbel valamit. Bar nem nagyon ertem mi fakadt ki, mert az emlodaganatra nem ez jellemzo, inkabb a talyog szokott ilyen lenni.

2021. márc. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
29%

Biztos daganat, megvizsgálta az orvos?

Mert a daganatok többsége tömör és nem igazán tud kifakadni.

2021. márc. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hahó! VOLTAM ORVOSNÁL VELE 22-én műti☝️. A doki csak annyit mondott, hogy vagy túléli vagy nem, ezért próbáltam itt segítséget kérni! Amúgy azért nem ivartalanítottam mert már akkor is megmondták, hogy ennek a fajták ez a fő betegsége, és az sem garatálta volna, hogy nem ide jutunk,és nem akartam, hogy feleslegesen szenvedjen.
2021. márc. 9. 12:45
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen azt mondta a doki, hogy daganat. Én meg hiszek neki
2021. márc. 9. 12:47
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

Mi az, hogy feleslegesen szenvedjen??

Gyakorlatilag az ivartalanitas utani 5-6. napon szukaknal mar kb nyoma sincs a mutetnek! Ez a leghulyebb kifogas a vilagon, amit valaha hallottam. Ja meg fajtabetegseg, mi? Oke. 🤦‍♀️ Ki ez az idiota allatorvos? Hol vette a diplomajat, a piacon?

Mert most aztan nem szenved, mi?

Ja es HAHO, MOST vidd el allatorvoshoz, mert MOST van rajta valami serules, ami raadasul budos is. Kit erdekel, hogy tegnap vagy mittudomen mikor elvitted, amikor MOST is kellene?

2021. márc. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

Daganatos a kutya és csak 22-én műti meg??? Én a helyedben vinném egy másikhoz, főleg ha ahogy írtad, kifakadt neki, mert az nagyon nem oké.

"A legjobb módszer a betegség megelőzésére minden esetben az időben elvégzett ivartalanítás." - nem tudom egyesek honnan szedték azt a hülyeséget, hogy az ivartalanítás nem megoldás, DE AZ, legalábbis nagyon nagyon minimálisra csökkenti az esélyét...

2021. márc. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%

Pont ezt akartam irni, mint amit a 9-es.

Plusz az teny, hogy az ivartalanitas nem zarja ki 100%-ban a daganatot, de nagyon lecsokkenti az eselyet!

Tehat de, nagyon is van koze az ivartalanitasnak az emlodaganathoz!

2021. márc. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%

A fiatalkori ivartalanítás mellett kb 5% esély van az emlődaganatra. De millió kutatás van ezekről, tessék utána olvasni!

Szóval de, az ivartalanítás gyakorlatilag megment az emlődaganattól. Igaz, nem 10 évesen kell ivartalanítani, hanem mondjuk 1-2 évesen.


Kérdező, a kérdéseidre az orvos tud válaszolni, menj el hozzá! Vagy ha jobban tetszik ez a megfogalmazás, akkor menj vissza! Komolyan nem értem azokat, akik elmennek az orvoshoz, nem kérdeznek semmit, majd otthon próbálnak netes fórumokon mindenféle jóslatokat kérni és gyógyítani, kezelni a kutyájukat.

2021. márc. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!