Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok segíteni? Emlődaganat...

Tudnátok segíteni? Emlődaganatos a kiskutyám

Figyelt kérdés
Van egy 14éves bolognese kiskutyám, akiről kiderült, hogy emlődaganatos, 22-én fogják műteni, de én addig tuti megkattanok. Ma reggelre kifakadt neki és iszonyat büdös. Mit tudnék csinálni, hogy ne legyen ilyen büdös, lakásban van, nem opció, hogy kirakjam az udvara. Vettem most neki ilyen alumínium spray-t, az állítólag fertőtlenít, de nem segít, ráadásul most tüzel is. Ezt az egészet nem is értem, mindig mikor vittem oltatni rákérdeztem, azt mondta, ha nem fáj neki nincs baj, most meg, csak kitapogatta, (hagyta, hogy hozzáérjen, csak egy helyen mikor megnyomta, kapott volna oda) és egyből azt mondta, hogy emlődaganat először az egyik oldalt veszi ki, és ha túléli a másik oldalt, mert mindkét oldalán van. A másik kérdésem ez lenne, szerintetek mekkora az esélye, hogy túléli? Korához képest nagyon jó formában van. Köszönöm szépen a segítséget.

2021. márc. 9. 11:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
88%

"és az sem garatálta volna, hogy nem ide jutunk,és nem akartam, hogy feleslegesen szenvedjen."

Ugyan valóban nem garancia, de erősen lecsökkenti az esélyt, hogy emlődaganat alakuljon ki. Esélyes, hogy meg tudtad volna előzni, ha időben ivartalaníttatod.

Ha kifakadt és büdös, azonnal vidd orvoshoz! Nem értetlenkedni kell, meg a válaszolókkal vitázni. A 22.-ét nem éri meg orvosi kezelés nélkül! Ha a kifakadt rész nincs kívül-belül teljesen lefertőtlenítve, akkor vérmérgezést fog kapni és keserves kínok között fog elpusztulni. Azonnal vidd el orvoshoz, de lehetőleg másikhoz.

2021. márc. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
88%
Ha ma reggelre kifakadt, akkor ma kellene orvoshoz vinni. Egy daganat nem fakad ki, egy tályog viszont igen! Azt pedig ki kell tisztítani, vagy kao egy jó kis vérmérgezést
2021. márc. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
70%

Utolsó! De, sajnos kifakad egy daganat is! Külső daganatok sokszor kisebesednek és folynak.


Hülye példa, de:mamámnak a szeme és a füle közt a homlokám volt daganata. Folyamatosan folyt belőle valami egy idő után.

De ha nézel pl viasat nature-t, ott az állatorvosos műsorokban sokszor mutatnak kifakadt daganatokat.

2021. márc. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
88%

Nekem az előző kutyám fél évesen lett ivartalanítva és 12 évesen emlődaganata lett. Bár az állatorvos is mondta, hogy ez így viszonylag ritka, de megtörténhet.


A mostani kutyám meg 10 éves, több állatorvos véleménye alapján nem lett ivartalanítva, mert nem bírná a szíve az altatást. Ennek ellenére persze sosem szült.


Viszont. Olyan nincs, hogy ennyire gáz a kutya daganata és 22-én műtik, nálunk nem volt ekkora a baj, de amikor kiderült azonnal bent tartották és műtötték. Vidd másik helyre!

2021. márc. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
88%
Keress olyan orvost, aki azonnal (még ma) ellátja, megműti, ha az állapota engedi. Így nem maradhat 22-ig.
2021. márc. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!