Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Direkt ide szánom a kérdést...

Direkt ide szánom a kérdést hátha több segítséget kapok. Miért azzal harit az akitől el hoztam a kutyát mivel beteg először mutassam meg neki vigyem fel hozzá és az ő orvosához?

Figyelt kérdés
Miért ezzel tud csak érvelni aki elvileg tenyésztő közben semmi papírt nem kaptam erről? Azt is tagadja hogy ő nem tudta, hogy rejtett heres a kutya de viszont azzal érvel ismételten, hogy hány álmot ki tenyésztett már? Miért lenne nekem kozltelessegem az ő orvosához vinnem ha beteg miután el hoztam x összegért? Normális segítséget nagyon szépen meg köszönöm előre is!
2021. márc. 10. 19:50
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
94%

Hat azert mert akihez azt a fajta kutyat hordja, nyilván jo orvos, ismeri a kutyakat es jol dolgozik akiben megbizik.

Altalaban egyebkent a tenyesztok saját orvost szoktak javasolni legalabb az elso par hónapban ha baj lenne. Masnal is altalaban az elso az hogy vagy a tenyesztohoz (mert azert O is ert hozza) vagy a tenyeszto orvosahoz vidd.

Egyebkent ha nem kaptál papirt akkor nem tenyesztotol vetted. Sajnálom de atvagott.

2021. márc. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Igen ezt észre vettem én is! Közöltem vele, ha már ennyi almot(20min.) ki tenyésztett ahogy ő azt állítja, akkor nekem ne mondja már azt, hogy nem látta, hogy 3 hónapos korában nem jöttek ki a herei (rejtett heres) meg hogy vigyem el az ő orvosához. Könyörgöm a város 3 legjobb orvosnál voltam vele és mind ugyan azt mondta ami a baja (nem a herei kivételesen) meg mire oda is értem volna vele már lehet rég nem élne.... És akkor velem ordibal? Mit tudok tenni vele?
2021. márc. 10. 19:58
 3/39 anonim ***** válasza:
70%
Semmit, tiéd. Van szerződés bármire?
2021. márc. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Szerződést? Semmi törzskönyv nem kaptam tőle! Egyedül az oltási könyvet és kész
2021. márc. 10. 20:07
 5/39 anonim ***** válasza:
96%

Ha nem kaptál semmi papírt a kutyával, akkor nem tenyésztő, sem elvileg, sem gyakorlatilag.

Nem vagy köteles az ő orvosához vinni, vidd ahova szeretnéd.

A heréit majd ki kell műteni később, ha nem szállnak le.

2021. márc. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

5#sajnos műteni sem lehet (hereit mint ki derült) csak altató géppel, de az sem biztos hogy fel fog ébredni utána.

Köszönöm a segítséget!

2021. márc. 10. 20:11
 7/39 anonim ***** válasza:
82%
6-8 hetes kiskutyáknál már meg lehet állapítani, hogy lent vannak-e a heréi.
2021. márc. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%
Ezért mondjuk mindig, hogy szaporítótól nem szabad kutyát venni. Te elvitted orvoshoz, de sok ember meg se teszi, ha műteni kell meg inkább hagyjàk szenvedni. A szaporítót jelentsd fel akár, mert nem àrulhatna így àllatot, a kutyusèrt pedig tegyél meg mindent. Szoritok nektek.
2021. márc. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Anno 10 évvel ezelőtt tényleg tenyésztőtől kaptam anyukamtol meg egy spániel... 4 hónapos korában el kellett altatni olyan beteg volt. Sajnos ezért esett a választásom a szapora... Sajnos már lassan a csillagos eget veri a kezelés de még bírom! Nagyon szépen köszönöm!
2021. márc. 10. 20:55
 10/39 A kérdező kommentje:
Őszintén én nem is figyeltem igazán a hereit. Nem is azzal van itt a gondom, vasárnap került hozzám hétfőn kezdtük az oltasaokat 2 hetente. Akkor közölte az orvos majd még kell műteni. Jó, nem probléma. 1 éves lett nem rég, eddig havi mostmar heti szinten kell vinnem hetente 3x inyekciora...
2021. márc. 10. 20:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!