Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Demenseket ápolók/gondozók/hoz...

Demenseket ápolók/gondozók/hozzátartozók adnátok segítséget,tanácsot nekem?

Figyelt kérdés

Apukám sajnos demens lett hogy milyen fázisba van nem tudom talán lehet középsúlyosba.Jelenleg x kórház Pszichiátriai osztályán van.

Itt is megerősítették hogy 24 órás felügyelet kellene neki.


Viszont.Nagyon gondolkozom hogy mi legyen vele.

Ott nem tudom mennyit tudnak vele foglalkozni.De gyanítom a többi beteg mellett ott se nagyon.Itthon ha nem is 24-viszont tudom hogy megetetem,megitatom,gyógyszereit beadom és beszélek vele.A lakást biztonságossá teszem pl.kések,öngyújtó stb eltűntetem.Ajtót bezárom.


Idősotthont szeretnénk neki már ha oda is egyáltalán felveszik.


Azon gondolkodok és kérném a segítséget hogy hogyan dönthetnék helyesen.Kórházból idősotthon. Viszont itt félek hogy már nem lesz sok esélye átkerülni.


Vagy lakásból idősotthon?



2020. jún. 20. 18:38
 1/1 anonim ***** válasza:
66%

Dolgoztam idősek otthonában. Nehéz bekerülni, elég sokba is kerül, hosszú a várólista... bár nem tudom, jelenleg mennyire.

Valóban, nem tudnak vele 0-24-ben mellette lenni, mert még van számos másik beteg, akivel foglalkozni kell.

Ha teheted, ápold otthon, ha nincs más megoldás, csak akkor menjen édesapád idősek otthonába.

2020. jún. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!