Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kérhetnék segítséget,tanácsot?

Kérhetnék segítséget,tanácsot?

Figyelt kérdés

Pár hete találtam egy kiscicát egy dobozban kirakva.A cica tösszög,köhög,folyik az orra,váladékozik a szeme,és a szemén rajta van a hártya.Volt állatorvosnál 2 hete ahol kapott szemkrémet,immunerősítő injekciót,antibiotikumot,féreghajtót,vitamint.Ekkor volt a cica 5 hetes,az orvos mondta.

Sajnos nem nagyon javul az állapota.A szemét kamillateával is törölgetem.

A cicának van hasa..sokat eszik de mégis vékony a lába a hátán érezni a gerincét pedig kap eleget enni és inni is.Mit csináljak hogy hamar rendbe jöjjön?Mi lehet szegénynek a baja.Negatív kommentek kiméljenek.Köszi.



2020. okt. 20. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
Természetesen kérhetsz.
2020. okt. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Hívd fel az állatorvost
2020. okt. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Féreghajtást ismételni kell.

Újra látogassátok meg az orvost!

A macskanátha veszélyes, nehezen gyógyuló betegség. Kamillatea helyett (ami szárít) inkább sima langyos vízzel törölgesd a szemét, ha kell.

2020. okt. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ha nem javul az allapota, egyedul nem fogod tudni meggyogyitani. Mindenkeppen vissza kell menni az orvoshoz, es ahogy mar irtak is, kamilla felejtos, tobbet art, mint hasznal.
2020. okt. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Mennyi idős a kis macska? Mi a diagnózis? Gondolom az állatorvos tájékoztatott a macska betegségéről.


Mert pl. nem biztos hogy macska nátha okozza a szem tünetét, ugyanis van macska herpesz is, nem kell csúnyán nézni, emberre nem veszélyes, és a macskáknál gyakran előforduló megbetegedés.


Itt egy cikk ahol kép is van a macska szeméről:

[link]


A macska náthát a calicivírus okozza, itt olvashatsz róla, a tüneteket is leírja.


[link]


Nem írtad, hogy mivel eteted, és arról sem írtál, hogy mennyi folyadékot adsz neki, és mit. Mert ha csak szimpla gyulladás okozza a problémát, a folyadék az ami segít abban hogy kivezesse a macska szervezetéből, ami nem oda való. Azt sem írtad, hogy milyen a tartási körülményei, hol tartod, és hogy, mert ezek mind nagyon fontosak a macska gyógyulásához.


Illetve miután megkapta a féregtelenítőt, utána jött ki belőle valami? Milyen az energia szintje, friss és mozgékony, vagy energia szegény és fáradékony?


A krémet elhasználtad már, vagy csak egy nap után ugy döntöttél, hogy nem használ. Amennyiben herpesz vírus okozza az idő még gyógyul.


De nem írtál semmit hogy mit mondott a doki.

2020. okt. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha az állatorvos nem tájékoztatott normálisan akkor keress olyan állatorvost aki komolyan veszi a pácienseit.


5-ös vagyok.

2020. okt. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg másik állatorvos?

Én télen az enyémet az ügyeletre vittem el, majd virrasztottam vele másnap reggelig mert nem lett jobban. Ekkor tudtam elvinni az orvoshoz, akihez járunk. Aztán kiderül, hogy az ügyeletben olyan gyógyszert kapott, ami semmit sem ért.

Nyilván nem ítélem meg a te orvosod. Csak felvázoltam mi jártunk már így.

2020. okt. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kamillatea helyett dokihoz kéne (sőt, már korábban kellett volna) kontrollra visszavinni dokihoz...
2020. okt. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is szedtem össze beteg kóbor cicát, nekem a 3. doki gyógyította meg, kb 3 hónap volt. Többféle antibiotikumot kapott injekcioban és acc 100-at kellett itatnom vele.

Azóta ő a legbújosabb, legkedvesebb cicám :)

Vidd el dokihoz, ha nem bízol a korabbiban, válts dokit. Sajnos sok a kokler közöttük.

2020. okt. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sürgősen vidd el másik állatorvoshoz. Ez macska nátha lesz, amit megfelelő kezelés nélkül nem fog túlélni. Nem elég 1 kezelés, főleg egy ilyen pici cicánál! De ezt az orvosnak mondania kellett volna...
2020. okt. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!