Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok?

Milyen kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés
20 éves srác vagyok...kis testű kutyára gondoltam, mert csak egy kis udvarunk van...de nem palotapincsi meg csivava :)
2010. aug. 18. 17:50
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Mindenképpen fajtisztát szeretnék...utálnám ha lekorcsoznák szegény... :S
2010. aug. 18. 18:04
 12/23 A kérdező kommentje:

egy t lemaradt a végéről, elnézést

nekem a patterdale terrier és a kánaán dog tetszik nagyon, de egyiket sem lehet szerintem itthon kapni

tacskónk van jelenleg(törpe rövidszőrű), bátyám jack russelje is itt nyaral most(ő kilőve nekem túl hiperaktív)

2010. aug. 18. 18:09
 13/23 anonim ***** válasza:
70%

A keverékek semmivel se hűségesebbek, mint a nem keverékek.

Köszönjük, az ezredik, téveszmén alapuló semmire sem jó, hozzászólást. Öné a napelemes zsebláma.


A Kérdezőnek: tök mindegy, hogy mekkora az udvarotok. Kis testű kutyának is sok mozgás kell, és a mozgást nem udvaron kapja meg. Sétáltatni kell, vinni kell. Minden nap, vagy ha nem is mindennap, a hét nagyobbik felében.


Egyébként is, sok kis testű fajta igazi energia bomba, nem állnak megy egy perce sem, meglepően nehéz őket lefárasztani, mind fizikailag, mind szellemileg.


Épp ezért, tök mindegy az udvar mérete, hiszen úgy is vinni kell sétálni. (ebben az esetben meg: plüss kutya)



Na akkor fajták:

Magyar vonalon pumi, mudi.

Aztán, Uszkár, kicsi /közepes.

Spániel.

Kis angol agár

Ausztrál terrier

Brüsszeli griffon

schnauzer-törpe


Welsh corgi

2010. aug. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Kedves Dantes!

Köszönöm a válaszod!A kis udvart nem a mozgásigénnyel kapcsolom össze hanem a kutya méretével!Egy kis tacskó vígan elbóklászik itt, de egy németjuhász szinte csak körbe-körbe forogna...remélem érted a gondolatmenetemet :)

2010. aug. 18. 18:13
 15/23 anonim ***** válasza:
Sky terrier, Dandie Dinmont terrier, Cseh terrier, Miniatűr Bullterrier, Basenji (ez is favoritom :)), Basset Hound (bassetből több fajta is van, keress rá), Norfolk terrier, Norwich terrier, Shetlandi juhászkutya (másnevén Shelti), Welsh terrier
2010. aug. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Sajnos a kutyák nagyja beszerezhetetlen itthon :(
2010. aug. 18. 19:12
 17/23 anonim ***** válasza:
Tudom. Sajnos kénytelen leszel "tucatkutyát" tartani, mint pl.: tacskó, beagle, westi...stb :S
2010. aug. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Szeretem a tacskókat, de 20 éve ilyen kutyánk van...szeretnék vmi mást :S

amúgy :

[link]


:))

2010. aug. 18. 20:58
 19/23 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező hoz el a menhelyről ne mond h neked a többi ember véleménye számít aki le korcsozná a kutyád biztos nincs tisztában azzal h ő maga a korcs 1. Ne számítson neked más véleménye csak is a tied ! 2. A menhelyről is lehet fajtiszta kutyákat kapni ! 3. Ha menhelyről fogadsz be kutyát akkor élete mentesz ! Szerintem egy ilyen hűséges menhelyi kutyus tök életes lenne neked ! Remélem meg fogadod a tanácsom és egyébként nem akarok ilyen lenni tényleg de ennyi erővel az árvaházi gyerekekre is mondhatnám h korcs de nem teszünk ilyet mert mi rendesek vagyunk
2010. aug. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

No igen, de a menhelyi kutyákkal más baj is van...akármilyen betegségük is lehet(a piciknek és a nagyoknak is), és ki tudja milyen lelki sérüléseket szenvedtek az idősebb kutyák, amíg a menhelyre kerültek

Volt egy ismerősöm aki befogadott egy menhelyi kutyát, és 2 hét múlva megtámadta... :S

Nem azt mondom, hogy a nem menhelyi kutyákkal nincs baj, de ha egy rendes tenyésztőtől venném, nagyobb biztonságban érezném

Remélem megértessz...

2010. aug. 18. 21:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!