Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik óriás testű kutyát...

Akik óriás testű kutyát sétáltatnak, mit mondtok mikor "okoskodnak", hogy ezt a kutyát úgysem bírod megfogni ha egyszer menni akar?

Figyelt kérdés

Én vagyok esetleg csak "megáldva" ilyen "okostónikkal"?

Csak annyit szoktam mondani, hogy tudom, ezért kell tanítani. Aztán erre van, hogy gúnyosan vigyorognak. Már nagyon idegesítő és biztos, hogy fognak még beszólogatni, mert a Kicsikém megnőtt! Én meg ugyebár maradtam ugyanakkora.:/


2021. márc. 11. 08:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Nem jártam még így, bár csak 40 kg-os kutyám van, de vagy leszarnám őket, vagy azt mondanám, "igazad van, szóval jobb, ha még most elfutsz...".
2021. márc. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
:D
2021. márc. 11. 08:29
 3/21 anonim ***** válasza:
87%

Nekem egy keverék kutyám van, olyan mintha mali-németjuhász-dog keverék lenne. Szóval úgy néz ki mint a rendőrségi kutyák, csak nagyobb méret, 45 kg.

Én azt szoktam ilyenkor mondani, hogy rendőrségi kiképzést kapott a kutya. Ami persze nem igaz :D de ilyenkor mindig látom a döbbenetet az arcokon.

2021. márc. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
26%

Olyan kutyát kell tartani amit tudsz kezelni.

Mi a kérdés?

2021. márc. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%
Nekem kistestűm van, de vannak nagytestű kutyák a környéken, a többség a nyugalom szobra. Nyilván ha meglódulnának, némelyik gazdi zászlóként lobogna utánuk, de látszik, hogy rendesen meg vannak nevelve. Azt is ki lehet szúrni, ha egy ilyen kutya már idősebb, mert alapból lassabban mozog.
2021. márc. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%

Nem óriás testűek, de én 3 kutyával sétálok egyszerre az alig 40 kilómmal. A kutyáim meg 30, 10 és 7 kilósak. Sokszor megkapom, hogy felelőtlen vagyok és veszélyes, mert nem tudom őket visszatartani, ha megindulnának.

Dehogynem. Olyan kutyám meg úgysem lenne amivel nem bírok el.

2021. márc. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell mindenre reagálni.
2021. márc. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%

Én 48 kilósan sétálok a 34 és 56 kilós kutyáimmal.

Engem inkább csak elkerülnek, mi meg ilyenkor a 3 királyokként sétálunk tovább 😂

2021. márc. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondanám, hogy

"hú bszki igazad van, a gyökereket utálja, róluk nem bírom leszedni, úgyhogy még most menj tovább"

2021. márc. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Ő még kölyök, de már így is nagy és igen egy ideje elértük azt az erőnlétet, hogy simán elvinne, de ennek még a közelében sem voltunk, mert öklömnyi kora óta tréningezünk, de azért kop kop kop. Vannak még új helyzetek kint, amiket most tanulunk, új izgibb helyeket, s nem szeretnék elbizakodni vagy semmit elkiabálni, de ezek a beszólások rosszul esnek.

Itt annak örülnének gondolom, ha egyáltalán nem vinném sétálni, mert itt azt nem szokás. Pedig jól nevelt kutya, ha nem egyből ezzel jönnének, láthatnák, hogy minden vezényszót teljesít úgy ahogy a nagykönyvben meg van írva és igyekszem is a séta során mindent úgy elsajátítani, ahogy kell és eddig sikerrel. De nem szeretnék elkezdeni a hitetlenkedőknek magyarázkodni meg bizonygatni semmit, pedig ha tovább tart a beszélgetés mint a fent említett gúnyos mosoly, akkor erre kényszerülök. Nem tudom eldönteni, hogy buták/nem értenek a kutyákhoz vagy csak szimplán rosszindulatúak, leértékelőek. Velem szemben. Vagy mi lehet a céljuk ezzel? Elszégyenlve szaladjunk haza, hogy hogy is gondoltam sétáltatni? Le szeretném kezelni az ilyen megnyilvánulásokat megfelelően.

2021. márc. 11. 09:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!