Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól sejtem hogy szürkehályoga...

Jól sejtem hogy szürkehályoga kezd lenni öregség miatt?

Figyelt kérdés

Rokonságban 12-13 éves kutya (nem tudom pontosan most) mindkét szeme jól láthatóan kezd "mattulni" (a szem hátsó része, nem tudom jobban mondani). Még jól lát, szagol is, viszont nagyot hall. Még vagy másfél-két éve szép barna szeme volt.


Orvos még nem látta.


2021. márc. 11. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Miénknek is szürkül valamennyire. Szintén 12 éves. Ismerősöm szerint öregedéssel jár és nem mindig szürkehályog.


Előző kutyánk megvakult 14 éves korára, de ő neki egész világos lett a szeme és viszonylag gyorsan, nem csak mattult.


Oltásra kell vinnem jövő hónapban, majd rákérdezek a dokinál, de amíg jól koordinál és elkapja a tápot, addig nem gondolnám szürkehályognak. Nem is látszik, csak ha direkt rávilágítok.

2021. márc. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
Másfél-két éve nem látta orvos a kutyát?
2021. márc. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Látta múlt éven én nem mondtam akkor jól (utóbbi időben nagyon rossz a memóriám, nem tudok pontosan visszaemlékezni bizonyos események hány hónapja történtek... na mindegy), csepegtető ellenére belement a kullancs, és szurit kellett kapjon. Azóta még nem volt, oltás még nem volt az éven, értelemszerűen.


#1 ez megnyugtató azért, végülis, kb. 15 méterről még lát hogy én vagyok, megismer :) Már most ritkábban látom mert nem járok arra.

2021. márc. 11. 11:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg az lesz. Sajnos semmit nem lehet vele kezdeni, az én 14 évesemnek is ilyen, szerencsére lassan alakul ki, úgymond hozzá tud szokni. De ő süket is sajnos teljesen, szóval kíváncsi leszek, hogy milyen lesz, ha csak a szaglására tud majd hagyatkozni :/
2021. márc. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!