Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vak kutyával az élet?(tobbi lent)

Vak kutyával az élet?(tobbi lent)

Figyelt kérdés

Egy 15 éves keverék kutyáról van szó(gyakorlatilag eggyutt nőttünk fel).

Tegnap mindkét szeme bevérzett azt hittem végleg megvakult.

Ma eltűnt az vér a szeméből és latott úgy ahogy régen, viszont este megint elvesztette látását de most m véres a szeme, félek h örökre.

Az állatorvos még nem volt miota ujra nem lát.Nagyot hall a kutyus, kint van az udvaron.

Mennyi az esélye h boldoguljon így is? Ha igy maradna a látasa.

Elore is koszonom a valaszokat!



2020. aug. 20. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Már öreg...Enyémnek mindkét szemén van egykis szürkehályog de viszont még lát, ő is nagyothall(nagyot szoktam neki tapsolni hogy halljon és észre vegyen engem XD), nem a világvége.
2020. aug. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
(9 éves yorki papa)
2020. aug. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Boldogulna. A vadonban nem engedhetik meg maguknak az állatok, hogy ezen siránkozzanak, hanem igyekeznek alkalmazkodni, a lehető legjobban. Ez megmaradt a kutyákban is.


Előny, hogy már töviről-hegyire ismeri az otthonát (ott nőtt fel, nem csak befogadtátok eleve vakon) így el fog tudni navigálni, legfeljebb lassan cammogva. Szerintem annyi változás lesz, hogy sokkal óvatosabban kell megközelítenetek.

Tudod, te is megijedsz ha valaki - akiről nem is tudtad, hogy ott van - hirtelen ér hozzád, nehogy reflexből odakapjon vagy hasonló.

2020. aug. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem viseli meg őket annyira, mint gondolnád. Hidd el, boldogulni fog. Persze lesznek dolgok, amiben segítségre szorul. Például jó ha a lépcsők végébe lábtörlő tesztek. Plusz, ne hagyjatok semmi újat a padlón.
2020. aug. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól tudnak alkalmazkodni a vaksághoz, csak nem kell velük elköltözni és kicsit el kell sajátítanotok az ő szemszögét, azaz próbáljatok nem letenni dolgokat a kedvenc útvonalaira. De tényleg gyorsan kitanulja majd a közlekedést így, talán eleinte bénázik, de ezt csak kívülről nehéz látni, hogy nekimegy dolgoknak, meg elveszíti a fonalat időnként, hogy hol van, de akkor tesz egy-két bátor lépést, kockáztatva az ütközést és máris belövi a lokalizációt. Macskáknak könnyebb, mert a bajszuk és az óvatos mozgásuk segíti őket, ők akár pár nap alatt is simán alkalmazkodnak, nem is biztos, hogy azonnal észreveszed, hogy megvakult, annyira ügyesen kezeli a helyzetet. Macskák elsősorban kezeletlen magas vérnyomás és időskori veseelégtelenség miatt vakulnak meg gyakran. Szóval ez csak emberi nézőpontból tragikus, az állatok meglepően jól kezelik.
2020. aug. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos válaszokat! :)
2020. aug. 21. 20:55
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Két nagyon idős kutyusom is élete vége felé szinte már semmit nem láttak. Otthon annyira jól tudtak tájékozódni, hogy fogalmam se volt róla, mennyire nem lát, amíg el nem vittem kirándulni és bele nem esett a patakba szegényke, úgy ugrottam utána. Másik kutyusom is jól tájékozódott otthon. Amikor már nagyon idős volt, arra oda kellett figyelnem, hogy biztosan megtalálja-e mindig a vizes tálat, amit nyilván mindig ugyanoda raktam, de azért főleg nagy melegben ez létkérdés, ezért figyeltem. Azzal, hogy már nem látott, befelé fordulóbb lett, sokkal többet aludt és felhagyott azzal a szokásával, hogy minden lépésemet követte egész életében. De ettől még elbóklászgatott a kertben. Ő fényekre még reagált, azt mindig észrevette, ha nyitottam az ajtót és bent világos volt, kint pedig sötét, jött is azonnal a fény felé.
2020. aug. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Találkoztam olyan kutyával régebben, aki sok éve vak volt (mindkét szemét el kellett távolítani kiskorában sérülés miatt), simán eltájékozódott, lépéseket hallva ment a többi kutyával is csavarogni stb.
2020. okt. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!