Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van ok aggodalomra?

Van ok aggodalomra?

Figyelt kérdés
Van egy keverék kan kutyám, 3 éves, fogalmam sincs milyen fajta, talán staffi van benne. Senkit nem fogad el, egyik rokonnak majdnem neki ugrott, eddig ilyet nem tett. Van-e okom aggodalomra? Létezik, hogy egy kutya csak a gazdájához ragaszkodik, senkit nem fogad el, még egy rokont se? Határozott szóra szerencsére abbahagyta. Tanulság adott, el lesz addig zárva a garázsba, míg bemegy a házba a vendég, csak egy kicsit meglepett, lehet valamit érzett, nem tudom.
2021. márc. 12. 00:27
 1/9 A kérdező kommentje:
Rendszeresen mozgatva van természetesen.
2021. márc. 12. 00:28
 2/9 anonim válasza:
24%
Szia! Kedves kérdező én az ilyen kutyát semmiféle képen nem engednem gyerek közelébe!
2021. márc. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez alap. Nincs gyerek viszont.
2021. márc. 12. 01:37
 4/9 anonim ***** válasza:
19%

Amig szóra abbahagyja, szerintem nincs problema. Az enyem valogat, van akit rogton elfogad, es van akire amint leirtad, ugrik es tamadna is, bar szerintem csak a pofaja nagy, mert ilyenkor mindig ott allok mogotte, fogom a nyakorvet es nekem produkalja magat. Rokonnal meg nem csinalta ezt, a villanyszerelo es hasonlo egyszeri latogatoknal meg nem igazan csititom a kutyat, hiszen ez is a dolga, jelezni es felismerni, ha valaki nem tiszta szandekkal jott. Ha mar beengedem az illetot, csendben marad, de figyel az ajto mögül.

Miota van veled? Egyedul elsz a kutyaval? Gyakran van latogatod?

Ha szeretned, hogy elfogadobb legyen, osztogass a vendegeknek jutalomfalatot, amit odaadhatnak a kutyanak, en amig nem ismertem (felnott korban kerult hozzam) teljesen a kutyamat, es jott a csalad eloszor latogatoba, mindenki kapott par szem jutit, azota is imadjak egymast.

2021. márc. 12. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%
Nem, hacsak nincs idegrendszeri problémája vagy rossz tapasztalata, akkor ilyen nem fordulhat elő. Kiskorától kezdve kellett volna szocializálni. Van a környéken tréner aki tud segíteni? Mert az elzárás csak rövidtávon megoldás.
2021. márc. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%

A staffi nem jatekkutya. A lakast vedi az idegenektol. Azaz azokat nem engedi be,amit o nem ismer eleg regrol.


Teljesen normalis a viselkedese. Hazorzo. Az orzovedok mind igy viselkednek. Ez az elvaras toluk. En ezert tartom. Nem is akar jonni hozzank senki szerencsere.


Tedd egy masik szobaba,amig ott van a vendeg.

2021. márc. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%

6! Nekem is őrző-védőim vannak, nem a kutya dönti el, hogy ki jöhet be. Ha én beengedek valakit, akkor a kutya nem írhatja felül a döntésemet és nem mehet neki a vendégnek, hanem be kell engednie.


Ne legyél büszke arra, hogy olyan antiszociális kutyát neveltél mint amilyen te is vagy.

2021. márc. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

A rokonok talalkoztak mar vele kozteruleten? Vittek neki ajandekot?(jatekot ? kajat?)


Eloszor a kedves rokon titeket hivjon at a kutyaddal. Vagy voltal mar naluk,amiota a kutya megvan,de ot nem hivtak? Amilyen az adjonisten,olyan a fogadjisten. Vagy hogy mondjak... A kutya emlekezne ra,h o volt a rokonoknal es ott foztek neki is husokat es szeretgettek. ... Ja ,hogy ez kimaradt,de a kutyadtol elvarjak,h oruljon nekik??


Ha nem baratkoznak a kutyaval ,tole miert varnak baratsagot??

2021. márc. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Neveld meg, mert NEM a kutya dönti el, ki mehet az udvarodra, hanem TE.


Akit TE beengedsz, annak NEM támadhat neki és pont.

2021. márc. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!