Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámba kullancs volt és...

A kutyámba kullancs volt és elképzelhető, hogy belázasodott, van okom az aggodalomra?

Figyelt kérdés

Reggel levittem sétálni a kutyámat, utána dolgom volt, ezért elmentem és dél körül értem haza. Nem jött ode hozzám, remegett, behúzta a farkát, mintha félne. Egy fél óra után már gyanús volt.

Elkezdtem nyugtatgatni, simogatni és simogatás közben ahogy jobban megnéztem, láttam, hogy a szeme mellett egy "kis' helyen mintha be lenne dagadva és piros a bőre. Megnéztem közelebbről és egy kullancs volt benne...

Szóltam a szüleimnek, kiszedtük a kullancsot, viszont még mindig remeg, reggel óta nem igazán evett semmit, meleg, "bújós". Állatorvos csak holnap van ugye, érdemes megnézetnem vele? Van okom az aggodalomra?

Anyukám be akar adni neki egy fél lázcsillapítót neki, de kutyának nem tudom lehet-e adni, szerintem nem.


2015. okt. 25. 13:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad lázcsillapítót adni neki, mert attól el is pusztulhat, ha nem megfeleő fajtát adtok (meg felesleges is). Miből gondolod, hogy lázas? Megmértétek? Az az első, hogy mérni kell! A láz lehet a babézia jele is, ami halálos betegség és holnap már lehet, hogy késő lesz orvoshoz vinni. Mindenhol van állatorvosi ügyelet.
2015. okt. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképpen sürgősen vigyétek orvoshoz. Mikor a miénket megcsípte akkor ugyanilyen tünetei voltak.
2015. okt. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De mi olyan helyen lakunk ahol nincs. :S Anya azt mondja csak holnap tudjuk elvinni :S
2015. okt. 25. 13:48
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha a Holdon laktok, akkor valóban nincs. Mindenütt másutt van. A döntés és a felelősség a tiétek, csak tudd, hogy ha babézia, akkor minden elvesztegetett óra számít, és holnap már lehet, hogy nem kell állatorvoshoz vinnetek azt a kutyát.
2015. okt. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Anya bizonygatja folyton, hogy nincs ügyelet, itt veszekedik velem, hogy értsem már meg. Most pedig le kell vinnem sétálni a kutyát :S
2015. okt. 25. 13:53
 6/12 A kérdező kommentje:
Meg azt mondogatja, hogy állítólag már tegnap is ilyen volt egy nagyon kicsit. Meg még azt mondja, hogy a kullancs nem szívta nagyon meg magát
2015. okt. 25. 13:55
 7/12 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy megszívta-e magát vagy nem, attól még lehet, hogy fertőzött volt.
2015. okt. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Merre laktok (megye)? A babeziózis nem játék, a mi kutyánkat úgyis majdnem elvitte, hogy az első tünetnél ment bele az infúzió. Nézz körül a neten, mert holnap már késő lehet.
2015. okt. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Vagy hívjátok ki azt a dokit, aki a veszettség ellenit be szokta neki adni. Nyilván drágább, mint megvárni a holnapot, de sokkal nagyobb a gyógyulására az esély, ha már ma elkezdik kezelni.
2015. okt. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Pár óra alatt is romolhat annyira az állapota,hogy akár belehaljon!
2015. okt. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!