Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy ordas bundájú kutyát...

Ha egy ordas bundájú kutyát lenyírunk, milyen bunda fog visszanőni?

Figyelt kérdés
Olyan a bundája, hogy a szőr tövétől a fele szőrhosszig nagyon világos, hamuszürke/drapp, a teteje pedig sötétbarna/sötétszürke, majdnem fekete.

2021. márc. 13. 06:59
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Nyírogasd inkább önmagadat,azon kísérletezz.
2021. márc. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kihoztuk a sintérről, de borzalmasan néz ki.

Próbáltuk fésülni, de nagyon sír, fáj neki.

Gyorsan letolnánk géppel 1x azután már nyilván mindig ápolva lenne és nem volna több ilyen eset.

Csak érdekel, hogy visszanő-e a kétszínű bunda, vagy mivel a világos résznél lesz elvágva, ahogy nő, az lesz a tetején és világos marad-e.

Persze esetünkben nem a kinézet számít, csak érdekel, ha valakinek volt ilyen kutyája és megnyírta, milyen lett a végeredmény.

Köszönöm!

2021. márc. 13. 07:43
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Fürdetni és balzsamozni próbáltátok? Láttam már kifésülő spray-t is, de talán esetetekben a víz is csodát tenne, utána könnyebb lenne megfésülni. Mert belegondolok mondjuk beállítod 2cm-re a szőrhosszt, a gép ugyanúgy akadni fog a szőrében, mint a fésű, ugyanúgy húzni fogja, sőt, ugyanaz a herce hurca lenne vagy még rosszabb.
2021. márc. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Akkor szokták menhelyek is levágni, ha nagyon összeállt a szőr, és a fürdetés nem elég. Ugyanolyan bunda nőne vissza egyébként, a te hajad sem lesz más színű, ha levágod és visszanő.
2021. márc. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%
Szia Frenzee! Embereknél is van úgy, főleg gyerekeknél az első nyírás után, hogy megváltozik a hajszín (sőt a göndörség is), általában besötétedik. Én is azt gondolom mondjuk, hogy nem fog változni, de nem mondanám 100%-ra és igazából szerintem annyira lényegtelen kérdés, azért is nem reagáltam erre, hanem próbáltam a valós problémában segíteni hátha. 3. voltam.
2021. márc. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:
54%

#5


“Embereknél is van úgy, főleg gyerekeknél az első nyírás után, hogy megváltozik a hajszín (sőt a göndörség is), általában besötétedik.”


Ezt én saját magam is tudom bizonyítani. Születésemtől egészen nagyjából kisóvodás koromig hosszú, göndör, szőke hajam volt (s nem csak nekem hanem még pár embernek a családban) :D Hát, azóta egyenes s sötétbarna, nyilván ma már rövidre van nyírva. Valahogy erre mondják ,hogy “cukinak születtem, aztán f@sz tudja mi történt”. Szóval ja, embereknél ez nem olyan ritka ,hogy a “babakori” haj más mint a felnőttkori. Annál a kutyánál is megtörténhet ,hogy másmilyen lesz, de szerintem erre kicsit az esély, na meg lehet ha most valamelyest megváltozik akkor a legközelebbi téli-nyári bundacserénél már jobban fog hasonlítani az eredetire.

Kérdező, ha nagy a baj lehet jobb lenne kozmetikushoz vinni mint “sufnibarkács” módon megpróbálni. Persze csak ha a fürdetés nem segített.

2021. márc. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%
Nekem is saját tapasztalat is, oviban fenékig érő aranyszőke alul fürtös hajzuhatag, majd Anyám nem bírt állítólag mosni és két férfi fogott le a művelethez, majd emiatt ebből lett egy egyenes "seszínű" haj. Én is max.születni születtem cukinak.:) Úgyhogy nem értem miért lett lepontozva a válaszom mert ezek mentén ez kutyinál is elképzelhető.
2021. márc. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Azért érdekelt, mert a szőrhossz felétől sötét, a tövétől a feléig meg világos.

Szóval ha lényegében levágom a sötét részt, akkor az hogy fog visszasötétülni? :D

Amúgy persze, kozmetikushoz megyünk, már be vagyunk jelentkezve, csak közben elgondolkodtam.

Próbáltuk fürdetni, de csak úgy sikerült, hogy a kádba belefektettük és addig engedtük a vizet, amíg csak a feje volt kint. Tettünk bele biogance sampont, balzsamot és még kókuszolajat is. De csak így kiáztattuk meg átnyomkodtuk a bundáját a vízzel, de így ugyanúgy gubancos maradt.

Egyszerűbbnek gondoljuk 1x lenyírni és a továbbiakban ápolni.

2021. márc. 13. 09:48
 9/10 anonim válasza:
50%
Van direkt olyan spray ami fesulest segíti... az próbáljátok?
2021. márc. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a gyerekek hajszíne változik idővel, meg az öregek is őszülnek, de ez nem azért van, mert levágják néha. Az alap hajszín sokáig ugyanaz marad.
2021. márc. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!