Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyorsan nő a Border...

Milyen gyorsan nő a Border Colliek bundája? Milyen nehéz röviden tartani?

Figyelt kérdés

Kutya vásárlás előtt állok, és már nagyon régóta szemezek a Border Collieval, mivel gyönyörű és nagyon inteligens, viszont nem biztos, hogy mindig lesz kapacitásom a bundáját ápolni. Ezért arra gondoltam, hogy valamennyire röviden tartanám,tehát kisebb-nagyobb időközönként megnyírnám, (vagy megnyíratnám). A kérdés az, hogy ez kivitelezhető-e?


Első sorban a Border Collie tulajdonosokat kérdezem, de persze ha hosszú bundájú kutyád van, nyugodtan megoszthatod a tapasztalatodat te is :).

Nem feltétlen a nyírásról, hanem alapvetően az ápolásról.



2020. nov. 3. 15:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Van rövid szőrű változata is.
2020. nov. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
mármint rendesen tenyésztenek olyat is?
2020. nov. 3. 15:38
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

Mindent meglehet oldani, csak kérdés van-e értelme.

Köss kompromisszumot. Ha annira kell a border, akkor tessék időt szakítani a bundaápolásra, ellenben keress másik fajtát. Smooth collie, például lehet alternatíva.

2020. nov. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%
Nekem is ilyen kutyám van, de eddig nem is tudtam róla, hogy kellene neki extra ápolás. Félévente kifésülöm a szőrét és ha belefetreng a sárba megfürdetem. Nagyon szép kutya, nem csomósodik a szőre egyáltalán, csak a fülénél néha. Majd ha kopog a körme a padlón azt is megreszelem neki. Szóval nem értem miért kellene nyírni a szőrét. Az egyetlen, amihez én ragaszkodom az a fogmosás. Azt minden nap megcsinálom neki.
2020. nov. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
20%

Barátnőméknek van ilyen kutyusa. Nagyon okos, hiperaktív. Ő egy munkakutya. Ha jól tudom pásztorkutya és mivel nincs mi felett pásztorkodnia rendszeresen felássa a kertet, ami nagyon idegesíti a gazdáját :D.

Nagyon tetszik, hogy nem büdös. Tehát akárgyos megsimogatom nem lesz büdös a kezem a bundájától ellentétben a labradorral... Neki van szaga... de sokkal nyugodtabb...

2020. nov. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
18%
*akárhogy
2020. nov. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

Van egészen rövid szőrű collie is, ahogy már írták, ez a smooth collie: [link]

Viszont ez a fajta itthon sokkal nehezebben elérhető, a linkelt tulajdonos is Csehországból hozatta, és ezért lényegesen drágább is, illetve jóval többet kell várni egy alomra.

Aztán vannak a rövidebb szőrű border collie-k, ezeket jellemzően munkára tenyésztik, ahol nem az a fontos, hogy szép nagy szőrben legyenek a kutyák, pl. ők ilyenek: [link] Viszont ezeket a kutyákat csak komoly sportcélokra adják, nem azért, mert "gyönyörűnek és intelligensnek" tartod őket.

Aztán vannak a hosszú szőrű show borderek, itt is kennelenként eltér, hogy melyiknek mekkora a szőre a real pearl kennelben ( [link] jellemzően gyönyörű, hatalmas szőrben vannak a kutyák, a pieces of dream ( [link] kennelben nem annyira. Viszont ezeknek is vétek lenne lenyírni a bundáját, minden nyírás után egyre rosszabb minőségű szőr fog visszanőni.

Egyébként a border collie kifejezetten nem egy borzasztóan sok szőrápolást igénylő fajta, félévente egyszer elviszed kozmetikushoz, megigazítja, egyébként nagyon jól tisztul magától is a szőrük és nem csomósodik, filcesedik (nyilván nagy sarazás, úszás után azért nem árt átfésülni) és ha jó minőségű étrenden van tartva a vedlési időszak sem horror. Szóval közel sem a szőrápolás az időigényes egy bc-nél, nem kötekedésből kérdezem, de ha erre sem lenne "kapacitásod", hogyan akarsz lefárasztani egy ennyire munkaigényes fajtát? Mert félreértés ne essék, a show vonalas borderek is igénylik a rendszeres mentális foglalkozást, aktív fizikai fárasztást.

2020. nov. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
40%

Nekem fajtamentéstől van egy border collie jellegű keverékem, ő félhosszú szőrű, de fésülésen kívül más szőrápolást nem igényel, tavasszal kifésülök belőle még egy kutyát, és még úgy sem kopaszodik meg.

Viszont azzal tisztában vagy, hogy ők nem kifejezetten ölebek, és nem maguktól okosak? Még amelyik szereti eljátszani az ölebet és lustálkodósabb, azzal is foglalkozni kell, hogy ne legyen problémás. Tanítás, feladat, mozgás. Ha a bundaápolásra úgy gondolsz, hogy nem biztos, hogy lenne kapacitásod, akkor a fárasztását hogy oldanád meg? A rövid szőrűeket meg jellemzően sportra, munkára tenyésztik inkább, nem hobbi célra, némelyik munkavonalas kutya olyan szinten munkamániás, hogy meg kell tanítani pihenni.

2020. nov. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%

Miert kellene nyirni? Furdetni is csak ritkan:


"Szőrzete nem igényel nagy törődést. Elég hetente egyszer átfésülni. Füleit ajánlott tisztán tartani, körmeit pedig rendszeresen vágni kell. Csak szükség esetén ajánlott fürdetni. Fogait hetente legalább kétszer-háromszor fogkefével javasolt megtisztítani, hogy megelőzzük a fogkő felhalmozódását és a benne rejlő baktériumok megtelepedését. Hetente érdemes átnézni a bundáját valamint füleit, hogy megtaláljuk az esetlegesen megbúvó élősködőket vagy időben észrevegyünk esetleges elváltozásokat."

2020. nov. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
57%

Bordert ne akarj nyírni,mert nem fog vissza nőni a szőre vagy csak foltokban!


Nem nyírós fajtát kockázatos nyíratni.


Sajnos nem egy olyan pincsit,pomerániait,berni pásztort ismerek akit megnyírtak és sose nőtt vissza a szőre, max foltokban,ami valljukbe eléggé csúnya látvány.


Mi az hogy nincs időd gondozni?


Hetente egy alapos átkefélés kb 10 perc se. Ha ennyi időd nincs. Akkor bordered se legyen,mert nem a szőr ápolás lesz a legtöbb idő amit rá kell szánnod.


Az emberek komolyan nem tudom mit hisznek mikor hosszú szőrű fajtát választanak. Igen ápolni kell, rá kell szánni azt a 10 percet míg átkeféled. De ha két hetente keféled át akkor sem lesz baja.


Nekem Wheaten terrierem(18,5 kg) van puha,hosszú szőrrel,bizony a lábán is hosszú, ha heti 2x nem kefélem át akkor össze filcesedik. Kb 10 perc.


Felrakom az asztalra, átkefélem azt csókolom.

2020. nov. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!